Domů Domácnost Ekologické prací prostředky jsou moderní a účinné

Ekologické prací prostředky jsou moderní a účinné

Nabídka konkurenčních pracích prášků na trhu je velmi široká. Lze vybírat z klasických pracích prášků, obsahující chlór, fosfáty a mnohé další chemické látky, které způsobují mnohým lidem kožní problémy.

Díky obsahu chemických látek v běžném pracím prášku jsou velmi znečišťovány podzemní vodní toky, čističky vod mají s některými chemikáliemi velké obtíže, neboť jsou nerozložitelné. Největší zátěží pro životní prostředí představují fosfáty. Chemikálie obsahuje voda, ve které se následně lidé koupou, voda způsobuje vážné alergie. Proto se na trhu objevily ekologické prací prášky neobsahující chlór ani fosfáty, ba ani žádné další chemické látky pokožce nepříjemné. Mnoho z vás se ale ptá, zda ekologické prací prostředky opravdu prádlo vyperou, zda jsou skutečně ekologické a jak je lze rozpoznat od ostatních pracích prášků.

Jsou ekologické prací prášky účinné?

Ekologické prací prášky, stejně tak jako ty „neekologické“, mají prací účinnost na 75%. Prací účinnost běžných prášků se s velmi ušpiněným prádlem snižuje na 50%, samozřejmě i mezi ekologickými pracími prostředky se najdou takové, které špinavé prádlo nevyperou dokonale. Jsou tedy stejně účinné, jako běžné prací prostředky.

Jak poznat ekologickou variantu vhodnou k praní?

Nejdůvěryhodnějším nositelem informací o tom, zda se jedná o ekologický prací prášek či nikoliv, je značka „ekologický šetrný výrobek“. Tato značka je propůjčená Ministerstvem životního prostředí České republiky a je celosvětově uznávaná. Na obalech se objevují i jiné, matoucí a klamavé značky, na které je nutné dávat si pozor.

Zajímavá cena, která vás mile potěší

Podle označení „ekologické“ by se mohlo zdát, že tyto prášky budou dražší. Není tomu tak! České ekologické prášky jsou až dvakrát levnější než zahraniční. Zatímco u nás je možno zakoupit 1,5 kg ekologického prášku za 85 Kč, na zahraničním trhu cena přesahuje dvojnásobek. Jediný problém, který by mohl nastat je dostupnost ekologických pracích prášků v kamenných obchodech. Problém však v dnešní době hravě vyřeší internetové obchody.

Prací prostředky z webu Ekolaska.cz

Na webu Ekolaska.cz je dostupných mnoho ekologických pracích prostředků. Velká poptávka je po tabletách na praní TRI-BIO natural Sensitive. Tyto tablety neobsahují fosfáty ani formaldehydy, jsou ale stejně účinné jako běžné nejsilnější prací prostředky obsahující velké množství chemikálií.

Tablety TRI-BIO natural Sensitive jsou bez přídavku vůně a barviv, proto vyhovují alergikům a astmatikům. Jsou také šetrné k dětské pokožce. Cílovými zákazníky jsou velmi oblíbené. Prací prostředky od ekolaska.cz nejsou testovány na zvířatech!

A pár rad na závěr: Jak prát ekologicky i ekonomicky? Správně dávkujte – čím je tvrdší voda, tím vyšší dávku prášku je potřeba. Prádlo nepředepírejte! Plně využívejte kapacitu pračky, vysokou teplotu praní je doporučováno využívat minimálně.

Musíte si přečíst