Volný čas

Publikováno 25. Duben, 2013

0

Dovolená bez stresu a s vlastním autem

Blíží se letní sezóna a každý kolem nás uvažuje kde bude toto období trávit. Zejména pokud pracujete, musíte své letní zážitky vtěsnat do jednoho maximálně dvou týdnů. Samotná letní dovolená se však u většiny z nás spojuje spíše se stresem než s odpočinkem. Ten začíná již při přípravách na cestu, kdy musíte své polovičce vysvětlovat proč a co všechno balíte do kufrů. Následuje stres ze samotné cesty, zvláště pokud cestujete na vlastní pěst. Na tváři místa tak trvá i několik dní, než se dostaneme do typické dovolenkové nálady. Bohužel dovolená trvá jen pár dní, a proto se často končí dříve než bychom chtěli. Netřeba zapomínat, že celý stresový kolotoč začíná i při odchodu z dovolené. Proto se osvoboďte od všech rušivých vlivů, a začněte se na dovolenou těšit již v předstihu, aby Vám nikdo a nic nepokazilo dobrou náladu.

Naše tělo potřebuje však odpočinek a regeneraci i během roku, proč pak čekat jen na toto období? Ať se již chystáte na jakoukoliv dovolenou, ušetřit můžete i na internetu. Zajímavé slevy na pobyty najdete i zde. Třeba si jen vybrat to místo, kam Vás to právě táhne.

Na dovolenou ať už do zahraničí nebo v Česku nejčastěji cestujeme vlastním autem. Proto pohonné hmoty představují největší položku rozpočtu. Abyste na nich ušetřili jezděte méně agresivní a zkontrolujte stav pneumatik. Nejen správné nahuštění Vašich pneumatik Matador je důležitým faktorem na úsporu paliva. Pokud letos budete cestovat na dovolenou vlastním autem, ověřte tedy jeho technický stav i stav pneumatik. Odlehčete nohu na plynovém pedálu a jezděte plynule. Pokud však chcete ušetřit více, pomůže Vám auto na LPG. LPG je cenově mnohem výhodnější než benzin. Touto přestavbou své auto rozšíříte o další nádrž právě na tento plyn, a budete tak mít i větší dojezd, Vaše auto tak půjde buď na LPG nebo na benzín. Sami si následně určíte, na které palivo budete jezdit.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Dovolená bez stresu a s vlastním autem, 10.0 out of 10 based on 1 rating
Comments are closed.

Back to Top ↑