Domů Volný čas Vánoce bez sněhu

Vánoce bez sněhu
Tak už to zase vypadá na to, že letos se opět sněhu na Vánoce nedočkáme. Sníh není ani u nás v Krušných horách a to bydlíme kousek od sjezdovky. Dětem určitě sníh chybí a pokud dostanou k Vánocům lyže, a nebo nové boby, tak tím spíš.

Loni jsem dala pod stromeček přítelovi sněhovou frézu a vypadá to, že než uběhne záruční lhůta, tak jí ani nemáme šanci vyzkoušet. Další věc, kterou mám v hlavě je to, jak u nás na horách, bylo loni 25. 12. tak krásně a jarně, že jsem se rozhodla, že umyju okna, vyvětrám a celý dům a skoro mě to lákalo k tomu, abych dala za okna jarní květiny. Pomalu abychom vymysleli jiné dárky, než ty na zimní sporty, jako je třeba wellness pobyt pro dva

Dočkáme se vůbec někdy ještě Vánoc na sněhu, nebo opravdu přichází globální oteplování?

Na Facebooku kolují různé vtipné obrázky, například jak malý chlapec přijde od bláta domů a říká, že si šel jen stavět sněhuláka, nebo se lidé fotí v tričku na saních, které si postaví na trávu a přejí ostatním veselé Vánoce. No inu je to tak a je to tak již druhým rokem. Třeba se ještě sněhu dočkáme, ale spíš to vypadá na to, že bude opět zima velmi mírná.

Pokud si doma chcete navodit pravou vánoční atmosféru, kupte si sníh ve spreji a posprejujte s ním větývky, nasprejujte si okna, aby vypadala jako namrzlá nebo si kupte sníh v pytlíčku a udělejte si z něj dekoraci na parapetu, nebo na stole.

Vlekaři budou mít i letos po práci, někde samozřejmě sníh alespoň trošku bude, a když ne, tak se přistoupí k umělému zasněžování, ale skoro to vypadá, že budeme znát bílé Vánoce už jen z pohádek a z televize a pokud si budeme chtít užít sněhu, tak budeme muset jezdit na hory. Třeba se počasí ještě umoudří, uvidíme.

Předloni však byla tak tuhá zima, že jsme se nemohli dočkat jara a to stále ne a ne přijít. Sníh už nám vyloženě lezl krkem, ale letos a loni to je přesně naopak. Třeba budeme ale ještě mile překvapeni. Moje dcera se například bojí, že k nám Ježíšek nepřijde, protože žije v domnění, že ten chodí, až když je sníh.
Musíte si přečíst