Domů Volný čas Cyklistické doplňky pro děti

Cyklistické doplňky pro děti
Letní cyklistická sezona začíná, tak neváhejte a vezměte svoji rodinu na výlet na kolech! K takovému výletu však patří dostatečné vybavení. A pokud máte v plánu cyklistický výlet pojmout jako velkou rodinnou akci pro sportovce všech věkových kategorií a zahrnete do této výpravy i děti, je třeba organizaci a vybavení dostatečně promyslet, aby se vám i vašim dětem pohodlně jelo. Jaké cyklistické doplňky tedy vašim dětem pořídit, aby byla zajištěna bezpečnost i pohodlí? To se dozvíte v dnešním článku!

Bezpečnost na prvním místě

Nehody na kole jsou na denním pořádku, aby se ale dětem nic nestalo, pořiďte jim kvalitní výstroj, která bude dobrou prevencí. Základem je cyklistická helma, která dokáže i zachránit život. Cyklistickou helmu vybírejte pouze s certifikací u kvalitního prodejce. Helma by měla dobře a pevně sedět na hlavě, avšak neměla by dítě dusit. Vybrat můžete i praktickou cyklistickou helmu, která s dítětem poroste díky regulačnímu kolečku na zadní straně helmy.

Pro větší bezpečnost pořiďte vašim dětem i cyklistické rukavice a chrániče kolen, dlaní, loktů, jelikož jsou tato místa nejvíce náchylná na odření.

Pohodlná jízda

Pro vás jsou možná mnohé cyklistické trasy hračkou, pro vaše děti však představují velký úkol. Aby se jim pohodlně jelo, pořiďte jim kvalitní cyklistické tretry, které mají měkkou podrážku a dokáží efektivně přetransformovat každý pohyb do jízdy pro co nejmenší námahu. Děti určitě ocení i kvalitní cyklo oblečení, které zajistí, že se budou méně potit, budou se cítit příjemně a v suchu. Pokud rádi vyjíždíte na kole s dětmi i za chladnějšího počasí, doporučuje se vlastnit i cyklistické termo prádlo, poskytující dokonalé termoregulační schopnosti pro případ horka i chladu.

Ať už vaše děti vlastní silniční kolo, trekové kolo nebo horské kolo, hlídejte, aby se jim jelo pohodlně a byla zajištěna maximální bezpečnost.
Musíte si přečíst