Domů Volný čas Tipy na romantické filmy do deštivého počasí 1

Tipy na romantické filmy do deštivého počasí 1
Venku se nám čerti žení a vy jste sama doma a nevíte co dělat? Už máte uklizeno, navařeno a teď si chcete sednout k televizi se sklenkou vína a odreagovat se? Inspirujte se následujícími dvěma články, kde jsou připomenuty Příběhy lásky, které se zapsaly do historie, ale i ty nové, které jsou méně známe.

V prvním díle článku si připomeneme deset filmů, jejichž příběhy ovlivnily celé generace a jejich názvy zná většina lidí, i když se o tento filmový žánr nezajímají.

  1. Pomáda (1978)
  • Po prázdninách se Danny (John Travolta) opět setkává ve škole – tentokrát již v posledním ročníku – se svými přáteli a vypráví jim o krásném romantickém dobrodružství z prázdnin. Mezi dívkami se objevuje Sandy (Olivia Newton-John), která také vypráví o letním románku. Danny a Sandy se náhle potkávají a ztrácí dech, udržet ale letní lásku i ve škole plné lidí a přátel ale není tak snadné jako na prázdné pláži.
  1. Hříšný tanec (1987)
  • Baby (Jennifer Grey) přijíždí se svými rodiči a sestrou na dovolenou do horského letoviska. V hotelu se pořádají různé akce, jednou z nich jsou i hodiny tance, kde se Baby seznámí s Johnnym (Patrick Swazey). Když jedna z tanečnic padne do rukou pochybného doktora, kvůli potratu, prosí Baby svého otce lékaře, aby jí pomohl. Bohužel ale nemocná tanečnice je Johnnyho partnerka, a tak ji Baby musí zastoupit. Během tréninků se do sebe Baby a Johnny zamilují, což není podporováno a už vůbec ne dovoleno. Mladá láska je ale velmi silná.
  1. Pretty woman (1990)
  • Kdo by neznal legendární příběh dívky z Hollywoodu, která ale neměla v životě štěstí, a tak musí šlapat chodník. Vivian (Julia Roberts) sní o princi na bílém koni, jenže holkám z „její společnosti“ se moc podobných zázraků neděje, by naopak. Vivian má ale obrovské štěstí, když u ní zastaví zjevně bohatý chlápek v závodním autě a hledá cestu do svého hotelu. Nasedne k němu, seznámí se a jí se život změní od základů. Viv se dostává do „lepší“ společnosti, Edward (Richard Gere) ji nakoupí spoustu nádherných šatů a vyrazí i do opery.
  1. Zaříkavač koní (1998)
  • Grace (Scarlett Johansson) miluje koně, má vlastního a závodí. V zimě si s kamarádkou Juditou vyjedou na vyjížďku, jenže cesta je zmrzlá a jednomu z koní se smekne kopyto a všichni čtyři končí na ledové silnici, kde nestačí zabrzdit kamion a přímo do nich narazí. Judita i její kůň umírají, Grace přijde o nohu a její kůň Pilgrim sice žije, ale je ve velmi špatném zdravotním i psychickém stavu, všichni jej chtějí utratit, ale matka Grace – Annie (Kristin Scott Thomas) – chce, aby rozhodla sama Grace až ji pustí z nemocnice. Jedinou šancí, jak z Pilgrima „udělat“ koně, kterým byl dřív je odjet do Montany za Tomem Bookerem (Robert Redford). Annie pro záchranu Pilgrima i Grace obětuje všechno – během pobytu na ranči přichází o práci a k tom musí vyřešit, zda se vrátí zpět ke svému manželovi nebo zůstane s charismatickým kovbojem.
  1. Notting Hill (1999)
  • Anna Scottová (Julia Roberts) je slavná Hollywoodská hvězda a do Anglie přijíždí představit svůj nový film. Při jedné z procházek navštíví malé knihkupectví nesmělého Williama (Hugh Grant). Oba jsou tím druhým okouzleni, že se z rozpačitého seznamování začíná klubat vztah. Chudý knihkupec ale podle některých nemůže žít se slavnou herečkou, a proto na ně doléhá těžký tlak novinářů. Anna to nevydrží a Williama opouští. Dovede je osud znovu k sobě?

Zuzana Dušková
Musíte si přečíst