Průsvitná látka je aktuálně velmi žádaným artiklem módního průmyslu. Trendu rafinovaně odhalovat tělo neunikly ani dámské halenky s dlouhým rukávem. Druhá vlna zase pluje přímo do proti tomuto sexy proudu a inspiruje se retro stylem našich babiček. Vybere si zkrátka každá.

Jak být sofistikovaně extravagantní

Způsobů, jak efektivně ozvláštnit halenku s dlouhým rukávem, existuje celá řada. Nesmrtelnou zůstane krajka, zapůsobí i volánky a různé vsadky. Průsvitná látka je v tomto směru zcela zaručenou volbou. Dodá topu punc extravagance a ozvláštní i ty nejobyčejnější modely. Zároveň ale může zůstat decentní a velice jemná. Stačí správně volit a kombinovat.

Halenka může být z průsvitné látky ušitá celá. Pak si pod ní raději oblečeme tílko nebo minimálně širší korzetovou podprsenku. Některé modely mají průsvitné jen rukávy anebo jen část živůtku. Kombinací je mnoho, ale každý zaručí, že na sebe žena přitáhne veškerou pozornost. Na průsvitné látce se často objevují puntíky, které vládnou letošní sezóně zase mezi vzory. Kdo by si rád pořídil jiný z trendů – tedy nabírané balonové rukávy – ale netroufá si, může vyzkoušet právě ty z průsvitné látky. Budou mnohem nenucenější a nenápadnější než ty klasické. 

Jedna barva nebude nudit

Průsvitný materiál dokáže oživit i zcela obyčejné jednobarevné halenky a košile. Můžeme si být jisté, že ani černá a bílá barva nás po čase nezačnou nudit. Díky zpola odhalenému tělu dostane kousek úplně nové grády.

Halenky nemusí být jen jednobarevné. Krásné kousky najdeme i s různě barevnými vzory. Už jsme zmínili puntíky, na skladě jsou ale i zvířecí motivy, divoké listy a květiny s nádechem džungle, která letos inspiruje světové módní ikony a návrháře. Tyto halenky dodají mladiství vzhled a je úplně jedno, v jakém věku si je oblékneme. I starší dámy si můžou dovolit trochu dovádivosti.

Krajky, volánky a výšivky – romantika našich babiček

Oblíbenosti se poslední dobou těší 70. léta, a tak se jejich módou nechaly inspirovat i halenky. Tak trochu to působí, jako bychom zabloudily do šatníků našich babiček. Stejně jako se do módy vrátily kalhotky s vysokým pasem, tak se objevují bílé halenky s typickými lidovými vzory. Bílá, případně bledě růžová nebo modrá barva brnká na romantické struny. Krajky a barevné vyšívané kytičky zase připomínají ruční výrobu. Halenky sahají až ke krku, zapnuté na knoflík nebo uvázané mašličkou. Cudnost z nich zkrátka jenom čiší, to však neznamená, že nemůžou nadělat spoustu parády.

Stačí přihodit balónový rukáv, prodloužený spodek a hluboký výstřih do véčka a na světě je hned sexy model jako vystřižený z hippie éry. Celý tento trend návratu do minulosti a k přírodě s sebou nese další trend – použité materiály jsou taky často přírodní. Do popředí se tak dostává sto procentní bavlna a len. Obě látky jsou odolné a přetrvají i roky, len se navíc pro své chladivé účinky hodí perfektně na léto.

Džíny nebo sukně – halenka jim dodá šmrnc

Stačí mít ve skříni jeden takový jedinečný kousek a rozzáříme s ním i ty obyčejnější kalhoty. Šik halenka s dlouhým rukávem zcela pozvedne džíny, obzvláště když ji zakasáme za vysoký pas. Hodit se určitě budou slim, skinny nebo straight džíny. Takové, které obepínají nohy, a více v nich vynikne naše ženskost. 

Nemusíme ale zůstat jen u džínoviny. Halenka padne i k paperbag kalhotám nebo sportovnějším cargo kalhotám. Pozadu samozřejmě nezůstanou ani sukně. Výborně se budou hodit kožené a pouzdrové modely. Upnuté halenky ale můžeme zastrčit i do širších sukní.

Kterému z těchto proudů byste daly přednost vy? Budete se cítit dobře v průsvitné černé látce, nebo je pro vás ideálnější bílá romance?