U každého sportu se setkáme s mnoha různými mýty, které nás třeba i odradí o toho danou aktivitu vyzkoušet. Spinning není výjimkou. Co z různých pověr je pravdou a co ne?

Spinning je jízda na stacionárním kole neboli spinneru, kterou doprovází hudba a probíhá pod vedením instruktorky či instruktora. Během cvičení se střídají různé choreografie, aby se efektivně posílily všechny svalové skupiny. Čemu všemu, co se o něm povídá, věřit?

Je to jen pro ty, co mají rádi jízdu na kole

Mýtus. I pro člověka, kterého klasická cyklistika neláká, může být spinning sportem, který ho baví. Je dynamický, chvíli sedíte v sedle, chvíli stojíte v pedálech a nechybí ani motivace od trenéra. Perfektní fitness trénink i pro ty, kterým jinak kolo nic neříká. Navíc ani necvičíte sami, ale na tréninku je vás víc, což znamená více povzbuzení i trochu té soutěživosti.

Nemám na to kondici

Každý někdy začínal a začátky bývají těžké. To, že po každé lekci vidíte zlepšení, je skvělá motivace, která dodá chuť pokračovat. Nevadí, že v počátcích nebudete stíhat, nebo vás zdolá únava, při pravidelném cvičení brzy zvládnete bez problémů celou lekci. A když vám pak jen samotný spinning přestane stačit, můžete si zkusit třeba funkční trénink, nebo se protáhnout na pilates.

Budu mít až moc svalnaté nohy

Tak to také není pravda. Při spinningu nedostanou zabrat jen nohy, ale celé tělo a navíc je to skvělá aktivita pro spalování tuků. Kromě krásných nohou si tak vycvičíte i pevný zadeček a vyrýsovanou postavu. Rozhodně se nemusíte bát, že kvůli spinningu si už nikdy nevezmete sukni nebo kraťasy, spíše naopak.

Nejlepší je vždy si to, co nás láká, vyzkoušet na vlastní kůži a až poté si udělat názor. Pak nemají mýty a pověry šanci, aby ovlivnily naše rozhodování. Třeba právě spinning vás zaujme a stane se sportem vašeho srdce.