Domů Móda Jak na blátivou zimu v dívčím šatníku?

Jak na blátivou zimu v dívčím šatníku?

Zimy ve městech už dávnou nejsou o sněhu, sáňkování a stavění sněhuláků. Ve většině případů jde spíše o věčný boj s blátem, vlhkem a nevelkou, ale vlezlou zimou. Rodiče tak příliš neuspějí s nakoupenými kombinézami, oteplovačkami či typickými lyžařskými rukavicemi. Tyhle kousky totiž hřejí až příliš, a ještě často děti omezují v pohybu. Jak tedy dívky do blátivé zimy vybavit?

Pohodlná a tepelně přiměřená bunda

Pokud se nechystáte vyloženě do hor, je dost pravděpodobné. Že v běžné městské zimě vůbec nevyužijete opravdu teplou zimní bundu. Výhodou je, že dívčí bundy na zimu se vyrábějí v různých provedeních a pokud dopředu víte, že se budete přes zimu pohybovat jen ve městě, klidně sáhněte po něčem tenčím a pohodlném. Pokud by nakonec větší zima přece jen přišla, stačí dokoupit kvalitní termo prádlo a teplou mikinu.

Kalhoty jsou důležitější než bunda

Reálně do styku s blátem a zbytky sněhu přijde zejména spodní část těla, tedy boty a nohavice. U některých dětí pak ještě rukavice. Zkuste se tedy zaměřit spíše na tyto kousky oblečení. Dobrou volbou můžou být softshellové kalhoty, úplně nejlepším nápadem je ale zakrýt jakékoliv kalhoty ještě pogumovanými kalhotami původně určenými do deště. Gumové kalhoty zapnuté přes bundu perfektně ochrání vše, co má zůstat suché a čisté. Rodiče navíc ocení, jak snadno se jejich povrch udržuje.

Boty z EVA pěny

Pokud váháte nad tím, jaké vybrat boty, neexistuje na zimu lepší volba než lehoučké zateplené holínky z EVA pěny navíc zateplené snadno vyjímatelnou vložkou z merino vlny. Tyhle botky nejen že hřejí i při teplotách hluboko pod nulou, ale hlavně jsou bezkonkurenčně nejsnazší na údržbu. Holínky se dají lehce omést od sněhu, bláto setřete hadříkem a vložku vyperete v pračce a vysušíte v sušičce. Využití mají tyhle boty prakticky do jakékoliv zimy, tepelný komfort totiž ještě snadno ovlivníte volbou ponožek.

Musíte si přečíst