Chybí vám doma peníze, dokonce jste začali postrádat i různé věci jako jsou šperky a podobně? Snažíte se vést děti k poctivosti? Tak v tom případě je třeba zjistit, kam se věci ztrácí a kdo je bere. Určitě nechcete podezírat nikoho z vaší rodiny, ale nakonec vám nezbude nic jiného, něž se s realitou smířit a začít věci řešit.

Co dělat když dítě krade? Nejste si jisti, zda krade vaše dítě? Tak na něj nastražte past. Dejte někam peníze na místo, kterého si všimne a čekejte, co se bude dít. Pokud vám zmizí v momentě, kdy jste s vašim dítětem sami doma, pak je to jasné a udeřte na něj.

Proč to ale udělalo? To vám nejspíše nepoví, protože s pravdou ven nebude chtít? Na vás je, abyste našli příčinu toho, proč krade. Pokud krade kromě peněz i předměty, tak zbystřete a zjistěte, zda v tom nemohou být drogy. Chová se vaše dítě v poslední době úplně jinak, než jste byli zvyklí?

I když byste to neměli dělat, v tomto případě to udělejte a prohledejte vašemu dítěti věci, možná přijdete na něco a budete tak chytřejší. Příčinou nemusí být jen drogy, ale může to být alkohol, cigarety a podobně.

Pokud vám dítě krade peníze, aby si mohlo koupit něco pěkného, co mu nedovolíte, pak to samozřejmě není správné, ale můžete si svým způsobem oddechnout, že v tom není něco horšího. Pokud vám dítě krade peníze proto, že bere drogy, pak je nutné ihned situaci začít řešit.

Poraďte se s obvodním doktorem o tom, jak celou věc řešit a co dělat. V blízkosti vašeho bydliště jistě bude i centrum pro drogově závislé a i tam byste se mohli jít zeptat na to, co s vašim dítětem a jak mu pomoci zbavit se jeho závislosti. Nebude to ale nic jednoduchého, s tím počítejte. Odvykání, je běh na dlouho trať. Nejlepší způsob jak tomu všemu zabránit, je prevence.