Vypadalo to, že se letošní zimu sněhu snad nedočkáme. Nakonec ovšem přišel tak nenadále, že mnoho lidí nestihlo zakrýt to, co mělo zůstat před sněhem ukryto. Rázy dřeva, rozestavěné zahradní domky, to vše zůstalo bez úkrytu před sněhovými vločkami. Příště můžete být lépe připraveni.

K rychlému zakrytí dobře poslouží pevné zakrývací plachty. Jsou nepromokavé, odolné proti sněhu a větru, protože se pomocí kovových ok ve zdvojeném okraji dají přivázat. Vydrží mráz do -40°C a v létě vysoké teploty (do 60°C). Odolají kyselinám, alkáliím a slunečnímu záření.

Firma Plachty Štěpáník dodává zakrývací plachty už od roku 1995. Vyrábí je pouze z nejkvalitnějších materiálů v různých tloušťkách a velikostech. Protože se snaží vyjít zákazníkům maximálně vstříc, umožňují dokonce výrobu plachty na míru. Barva je taktéž volitelná (zelená, modrá, bílá nebo průhledná), cena se odvíjí od gramáže.

Speciální plachty

Přestože výše popsané plachty mají široké možnosti využití (včetně zakrytí bazénu), vyrábí Plachty Štěpáník také přímo autoplachty a vagónové plachty.

Optimální vagónové plachty šité na míru chrání před rozmary počasím a navíc disponují inteligentním a sofistikovaným systémem upevnění. Podobně je to s autoplachtami, které zabraňují nečistotám, námraze nebo sněhu. V nabídce mají dva typy – malou (pro auta o délce 3,6 až 4,1 m) a velkou (pro větší auta jako Renault Laguna, Opel Astra, Volkswagen Passat, Octavia apod.). Plachta má dvě kapsy na postranní zrcátka a navíc je opatřená gumou, aby nesklouzávala. Je vyrobená z pevného a lehkého nylonu, snadno ji složíte do malé brašny, a vydrží dva roky bez změny tvaru.

Ještě něco na zahradu

Do zahrady by se vám mohly hodit ještě stínící sítě proti UV záření. Dost možná je znáte z tenisových kurtů, ale lidé si je dávají také domů na ploty, skleníky, pískoviště či zahradní přístřešky. Poskytují dobrý stín a skryjí vás před škodlivým zářením.