Domů Volný čas Jak se zbavit strachu z řízení

Jak se zbavit strachu z řízení
Mít řidičský průkaz je v dnešní době velmi důležité a těžko se bez něj obejdeme, pokud chceme být vázaní sami na sebe, dokázat si zajet na nákupy, do školy, do zaměstnání, prostě kamkoliv kam sami potřebujeme. Problém může však nastat tehdy, když se bojíme sami automobil řídit.

Ano i to se může stát. Strach z řízení vozidla nás může sužovat a my pak jen těžko zvládneme něco s tím udělat. Šance tu ale je a není malá. Chce to, aby vám se strachem někdo pomohl. Máte možnost zaplatit si instruktora v autoškole a s ním se pouze zdokonalit v řízení a projet si trasy, které jsou pro vás důležité a kterými byste sami pak jezdili. Mluvím o situaci, kdy už jste vlastníkem řidičského průkazu, pouze se bojíte sami jezdit.

Nebojte se říci si o jízdu v místech, které vám způsobují největší strach a kde se cítíte naprosto ztraceni. Tím, že vedle sebe budete mít člověka, který vám pomůže vyřešit tuto situaci se budete cítit o mnoho lépe, než kdybyste tuto situaci na silnici museli řešit sami, bez cizí pomoci.

Pokud se vám nechce vyhazovat peníze za instruktora, pak můžete požádat někoho z rodiny, či kamaráda, aby vám pomohl on a seděl vedle vás při vaší jízdě. Pořiďte si samolepku začátečníka, kterou umístěte na zadní část vašeho vozu a kterou dáte ostatním řidičům najevo svou nervozitu na silnici.

Nejprve projíždějte vámi vytypované trasy v mírnějším provozu, to znamená k večeru, nebo o víkendu. Rozhodně se ihned nepouštějte do provozu ve špičce. Začnete pomaleji a s trasami, které jsou pro vás nejjednodušší. Postupně se pusťte do náročnějších tras.

I když to bude vypadat, že se to nikdy nenaučíte, vězte, že přijde doba, kdy si řeknete, sakra mě to jde, nebojím se, zvládám už vše a vlastně jsem dobrý řidič. Začátky nejsou lehké pro nikoho z nás, ale postupem času se do všeho dostanete a zjistíte, že vlastně není čeho se bát.
Musíte si přečíst