Domů Ostatní Elektronická versus papírová podoba

Elektronická versus papírová podoba
Znáte to, úřady sice e-mailové schránky mají ale pokud potřebujete něco vyřídit tak jedině zastaralou papírovou formou. Takže Vám nezbývá než potřebný dopis, zda dokument doma vytisknout, podepsat, utíkat na poštu, kde si odstojíte věčnost a čekat 2 až 3 dny – pokud jste ho posílali v pondělí, aby dopis přišel adresátovi. Následně čekáte týdny na odpověď, která absolvuje stejný kolotoč.

Zejména státní instituce nám pořádně vědí zkomplikovat život.

Nicméně, naštěstí se ostatní svět rychle přizpůsobuje novým trendům. Vše potřebné ve firemní oblasti vybavíte i pomocí internetu, což nám šetří čas.

Ani firmy, se kterými takto uzavíráte smlouvy, zda reklamujete zboží by se bez hromady papírů neobešly. Většinou je potřebují kvůli státnímu dozoru a to jak doklady, které sice mají v systému zálohovány ale pro jistotu je musí mít i vytištěné.

Skutečnost je taková, že sice naši společníci – počítače, jsou použitelný v širokém spektru možností, nejsou však neomylný, resp. nezničitelný. Určitě se i Vám nejednou stalo, že Vám padl systém. Z tohoto jste si sice neodniesli modřinu na noze (pokud jste tedy od zuřivosti nekopli do té zbytečné bedny), ale hlavu v smutku z množství nenávratně ztracených informací.

Po této zkušenosti jste si určitě kromě externího disku určitě běželi koupit tiskárnu. Je to prostě tak, určité věci se bez papírové podoby neobejdou, a je proto třeba mít po ruce fungující tiskárnu. Na to aby Vás nezklamala musíte mít po ruka i náplně do tiskárny. Pokud vlastníte inkoustovou tiskárnu, ve které můžete klidně i doma a ve vysoké kvalitě tisknout fotografie, potřebujete inkoustové cartridge. V případě, že tisknete výhradně jen dokumenty poslouží Vám pro tento účel laserová tiskárna, do které potřebujete laserové tonery.
Musíte si přečíst