Máte doma náctiletého potomka a domluvili jste se, že je načase jeho dětský pokoj změnit z dosavadního stylu na poněkud jiný, ne tak dětský, jako byl doposud? V tom případě je potřeba se zamyslet nad tím, co vše by měl studentský pokoj obsahovat, na co si dát pozor a kde nábytek, lustry, závěsná svítidla, koberec a jiné doplňky nakoupit.

Z dítka se stává dospělý

Má-li váš syn nebo dcera např. 14 let, uplyne pár zim a vy budete mít doma dospělého člověka s představou o svém životě, názory, potřebami i představami. Právě pro náctileté je důležité, aby se ve svém pokoji cítili v soukromí, bezpečně a líbilo se jim v něm. Zároveň mají ale ještě spoustu učení, potřebují vypracovávat úkoly, číst, kreslit atd. a tomu je pokoj nutné přizpůsobit. Při tom všem je dobré najít i místo k relaxaci, posezení s kamarády, když si je pozve k sobě.

Prim v pokoji hraje nábytek

Dbejte na vhodně zvolenou postel. Nekupujte již menší, zkrácené provedení. Za pár let by byla postel malá a investice se vám nevyplatí. Jestliže vaše dítě miluje barvy, vyberte si z nabídky studentských pokojů, které jsou hezky barevně kombinovány, např. v bílém a zeleném duchu, nebo kombinaci dalších barev. Evergreenem jsou přírodní materiály bez barevné úpravy, stačí je doplnit barevným kobercem, obrazy, poličkami a pestrost pokoje docílíte i tak.

Velmi praktické je mít pod postelí úložný prostor. Dají se zde ukládat školní potřeby, ale i oblečení, pomůcky ke koníčkům, jimž se vaše dítě věnuje a mnohé jiné. Vyberte i vhodnou skříň, už bude potřeba mít místo nejen na složené oblečení, ale i na ramínka a na nich pověšené košile, šaty, saka, kabátky…

Při výběru stolu dbejte na dostatečný prostor, správně zvolenou výšku, šuplíky pro uschování potřeb k učení a psaní. Používá-li dítě počítač, praktické je vybrat pracovní stůl s výsuvnou plochou pro klávesnici. Židle by měla být výškově nastavitelná, ideální je, aby měla područky i opěrku hlavy. Kvalitní kancelářská židle vydrží velmi mnoho let, proto na ní nešetřete. Bude-li zdravá, svému dítku dáte pevný a dobrý základ pro zdravá záda bez bolesti, i když bude u učení a sezení trávit několik hodin denně.

Žádané jsou moderní studentské pokoje, které pojí kvalitu, hezký design a zároveň plní všechny požadavky na potřeby dětských uživatelů. Prohlédněte si je a vyberte si takový, který bude vašemu dítku nejblíže.