Domů Gastronomie Chcete ušetřit za jídlo?

Chcete ušetřit za jídlo?
Kdo v dnešní době neřeší peníze? Každý by rád ušetřil nějakou tu korunu a i ti co peníze mají, jimi zbytečně nehýří. Jak mi řekla jedna známá designérka, která pracuje s lidmi, kteří peníze mají a i oni velmi rádi na všem šetří a hledají ty nejlepší a nejvýhodnější varianty. Jídlo je věc, kterou potřebujeme ke svému životu několikrát denně. Kde jinde se dá nejvíce ušetřit, než právě na jídle?

V první řadě je třeba správně naplánovat nákup potravin. Základ je vybírat dobře a nakupovat správně. Sestavte si jídelníček na dobu, na kterou nákup naplánujete a podle toho nákup uskutečněte. Buďto tedy na týden, nebo na víkend, nebo klidně i na 14 dní. V tomto případě však kupujte potraviny, které se nekazí a pokud ano, tak je spotřebujte jako první.

Vařte úsporně a chytře, pokud vaříte maso, tak vývar použijte na polévku, jestliže se vám doma nakupilo staré pečivo, tak jej nevyhazujte, ale použijte na strouhanku. Z té pak můžete doma připravit chutné řízky, smažený sýr, obalovaný květák, nebo brokolici…. Domácí strouhanka dokáže vykouzlit nádherně zlatavé řízečky. Pokud uvaříte oběd, nebo večeři, kterou však nesníte, tak ji v žádném případě nevyhazujte, ale zamrazte jí. Až budete před výplatou, tak se vám jistě bude hodit. Zapomeňte na polotovary. Sice vám ušetří spousty času a práce, ale co vám rozhodně neušetří, jsou peníze. Mnohem výhodnější je to, pokud si doma připravíte jídlo sami.

Pokud máte doma školáka, tak se na vaření obědů určitě vykašlete a zaplaťte mu obědy ve školní jídelně. Jednak na tom ušetříte spousty peněz a pak vám ubudou výdaje spojené s vařením doma a kromě toho všeho, si také ušetříte čas. To samé pak platí tehdy, přispívá-li vám váš zaměstnavatel stravenkami na oběd. Za stravenky si buď můžete nakoupit maso a z něj si pak doma připravit jídlo, nebo si zajít na oběd. Výhodnější je však použít je na nákup potravin a připravit si jídlo doma sami. Nakupujte potraviny výhodně a kupujte takové, které jsou ve vašem supermarketu v akci.
Musíte si přečíst