Máte-li rádi kvalitní víno, určitě se zajímáte o jeho původ. Na světě existuje mnoho zemí, které produkují víno. Ne všechny regiony jsou však stejně kvalitní a produkující víno špičkové kvality. Pokud vás jen zajímají ty nejslavnější vinařské země, nebo byste se do nich dokonce rádi vypravili, přečtěte si náš dnešní článek o čtyřech nejvýznamnějších a nejslavnějších zemích světa, ve kterých se rodí tekuté zlato z hroznů.

Francie

Může se pochlubit těmi nejvyhlášenějšími vinařskými oblastmi. Slunná Francie proto otevře naši cestu po vinařských zemích. Proslulá je část Bordeaux, údolí řeky Rhôny nebo Burgundsko, ve které se produkuje prvotřídní víno Pinot Noir nebo Chardonnay. V této oblasti se ročně vyrobí až 1,3 milionů hektolitrů vína. Vinařské oblasti jsou skvělé pro výlet, tvoří je totiž kromě vinic i malebné vesničky a výborná kuchyně.

Maďarsko

Pokud máte rádi kvalitní víno, určitě jste už někdy slyšeli o Tokajském vínu, které má ve svém zastoupení vína od suchých až po sladká. Tokajské víno se vyrábí pouze v tokajské oblasti, která se nachází na severovýchodním území Maďarska a na jihovýchodě Slovenska. Nejpěstovanější odrůdou je Furmint, známé odrůdy jsou však i Hárslevelű nebo Sárgamuskotály. Ta nejsladší tokajská vína mají až sirupovitou konzistenci. Pokud si chcete dopřát kvalitní víno, tokajská oblast se více než nabízí.

Itálie

Itálie nabízí hned několik oblastí, které produkují kvalitní víno. Začněme třeba Piedmontem, který se řadí mezi špičku. Tato oblast je známá především svým Barolem a Barbarescem, která jsou vyráběna výlučně z odrůdy Nebbiolo. V této oblasti si můžete užít vesničky, kopce i olivové háje. Krásným a bohatým regionem na víno je také Toskánsko. To se stalo domovem především pro červené víno. Nejznámější a nejlepší jsou vína Chianti nebo Brunelo di Montalcino. Právě zde můžete nasát atmosféru jedinečné kultury, vinařské historie a kultury.

Portugalsko

Portugalská oblast Region Douro je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Vína z této oblasti jsou velmi ceněná. Asi nejznámějšími jsou pravá portská vína, která se v minulosti vyvážela pouze z tohoto města. Portská vína mají vysoký obsah alkoholu a jsou nejčastěji sladká. Dalšími regiony, které produkují kvalitní víno, jsou Vinho Verde, Alentejo, Lisabon nebo Setúbal, které nabízí příjemně strávené slunné dny. Un problème est que de nombreuses personnes qui acheter Viagra le font afin d’éviter la nécessité d’obtenir une ordonnance pour le médicament.

Která vinařská oblast světa by vás zajímala nejvíce?