Domů Sex a vztahy Chcete před svatbou uzavřít předmanželskou smlouvu?

Chcete před svatbou uzavřít předmanželskou smlouvu?
Chcete se oženit a přemýšlíte o tom, jak ochránit svůj majetek? Máte finance a majetek, o který nechcete v případě rozvodu přijít? Asi nikdo se přitom, když se žení, nemyslí na to, že jednou pak přijde také i rozvod, ale nikdy nevíte, co se může stát a pokud tedy majetek máte, tak byste se měl jistit předmanželskou smlouvou. Ono je ale velmi těžké o tomto s nastávající ženou mluvit a chtít po ní, aby něco takového podepsala a už to, bude nejspíše velkým oříškem. Ještě v 19. století předmanželská smlouva neexistovala, proč taky. Nikdo nic moc neměl, lidé měli stejně a nebyli rozděleni do tolika sociálních vrstev, jako je tomu nyní.

Předmanželská smlouva předejde hádkám a starostem, které jsou při rozvodu většinou vždy. Tím, že se sepíše, je dopředu vše jasně dané a nikdo nemůže nic namítat. Tato smlouva se vyplatí především lidem movitým, kteří vlastním úsilím vydělali nějaké jmění a nechtějí o něj přijít. Pokud pak dojde k rozvodu, tak druhý z partnerů, nebude mít na toto jmění nárok. Vaše drahá polovička se ale v případě, že za ní přijdete s předmanželskou smlouvou, může urazit a může vám ji omlátit o hlavu. Nicméně na to nekoukejte. Představte si, že odejde ona od vás a vy jí pak budete muset dávat svůj majetek.

V tomto směru, musíte myslet sám na sebe a neměl byste podlehnout jejímu dokonalému úsměvu a pohledu, ale měl byste myslet na to, jak by to jednou mohlo dopadnout a co by pak následovalo. Buďte realista a u takto důležitých rozhodnutí velmi přemýšlejte. Smlouva se podepisuje s notářem. Na internetu najdete vzor. Uvést do smlouvy pak můžete cokoliv. Záleží na vás, jak tuto situaci vyřešíte, ale myslete v ní hlavně na sebe. Samozřejmě ale je důležité, v případě rozvodu zajistit děti a proto i to, jak budou děti zajištěny, můžete do smlouvy uvést.
Musíte si přečíst