Domů Sex a vztahy Co všechno s vámi udělá orgasmus

Co všechno s vámi udělá orgasmus

 

Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli není orgasmus přeceňován a kolik lidí si dokáže milostný akt užít i bez něj? Zároveň se mu připisují mnohdy až léčivé účinky, je tedy otázkou, zda nezačít lépe poznávat své vlastní tělo a konečně si užít tu rozkoš, o které všichni mluví.

Co se děje při orgasmu

Orgasmus u žen a u mužů se v něčem podobá a v něčem liší. Během orgasmu člověk prožívá velmi příjemné, mnohdy nepopsatelné pocity, které však netrvají příliš dlouho. U žen se uvádí, že orgasmus trvá zhruba 7 až 10 sekund, u mužů je to pak až o polovinu méně. Orgasmem se tělo dostává do jakési křeče, současně se zvyšuje průtok krve a pohlavní orgány jsou velmi citlivé.

Je to jen v hlavě?

Určitě už jste někdy slyšeli, že vzrušení začíná v hlavě. Začíná tak, že si dovolíte vzrušit se a prožít rozkoš a slast naplno. Pokud tomu nevěříte, tak si vzpomeňte například na erotickou masáž, kde se masérka zprvu ani nemusí dotýkat intimních partií. Ale vidíte erotické podněty, slyšíte příjemnou hudbu, uvolníte se a tak nějak naladíte na sebe a své tělo. Stejně tak jako snový orgasmus, který prožijete také jen v hlavě, bez jakékoliv fyzické stimulace. Orgasmus se opravdu dostaví mnohem snáz, pokud se oprostíte od strachu, úzkosti, myšlenek na povinnosti a nepříjemné věci.

Jak dlouhý je orgasmus

Orgasmus se dokonce dělí na krátký a dlouhý. Jak je výše zmíněno, tak orgasmus, který trvá zhruba od těch 7 až do 10 sekund znamená zhruba 11 svalových stahů, které jsou možné cítit velmi intenzivně i při samotném aktu. Při dlouhém orgasmu může dojít až k 30 stahům, takový orgasmus pak trvá až 40 sekund. Mnohdy se jedná o vícečetný orgasmus, kdy dochází k sérii vyvrcholení a vzrušení vůbec neklesá. Například při delší předehře nebo erotické tantrické masáži nebo nuru masáži může dojít i k opakovanému orgasmu, kdy vzrušení klesne, ale zase se rychle zvýší.

Jaké jsou účinky orgasmu

  • Orgasmus má pozitivní vliv nejen na fyzický, ale také psychický stav. V mnohých případech může léčit dokonce i neplodnost a po aktu s orgasmem je pravděpodobnější šance, že otěhotníte.
  • Pokud máte problémy s dosažením orgasmu, tak vyzkoušejte erotickou masáž pro páry, kde se můžete naučit, co se vám líbí, co vám dělá dobře a krok po kroku se dopracujete až k orgasmu.
  • Vyvrcholení, ať už u muže nebo u ženy funguje také proti bolesti hlavy, pomáhá léčit depresi a navíc snižuje krevní tlak.
  • Velkou výhodou je také to, že při orgasmu spalujete kalorie. Při běžném orgasmu spálíte zhruba 110 kalorií, při divokém, vášnivém a opravdu dlouhém se číslo může dostat až k 300.
  • Dopřejte si orgasmus tak často, jak jen můžete. Nebojte se ani masturbace a naučte se tak mít rádi své tělo a neodpírejte si slast.

 

Musíte si přečíst