Domů Zdraví Antikoncepce funguje i zároveň jako prevence proti nádorům

Antikoncepce funguje i zároveň jako prevence proti nádorům
Skvělá informace pro všechny majitelky antikoncepčních pilulek je tu. Antikoncepce totiž kromě toho, že zabrání otěhotnění, funguje také jako prevence proti nádorům. Ukazují to rozsáhlé a dlouhodobé klinické studie. Užíváním antikoncepce snížíte velmi výrazně riziko onemocnění rakovinou děložní sliznice a vaječníků. Funguje tedy jako prevence. Na rozdíl od rakoviny děložního čípku, na rakovinu děložní sliznice a vaječníků neexistuje přitom žádná jiná prevence. Obě tyto nemoci patří k nejčastějším gynekologickým onemocněním. Uživatelky pilulek si tedy mohou oddechnout.

Jakou antikoncepci užívat, aby byla prevencí

Nejlepší je antikoncepce kombinovaná, která obsahuje jak ženský pohlavní hormon estrogen, tak i gestagen. Naštěstí je tato antikoncepce nejvíce užívanou antikoncepcí u nás vůbec. Užíváte-li tyto pilulky více jak 10 let, tak snížíte riziko výskytu rakoviny o více jak polovinu. Důvodem proč tomu tak je, je fakt, že žena má pravidelnou menstruaci. Dříve tomu tak nebylo. Tím, že ženy antikoncepci užívají, se ustálí kolísání hormonální hladiny v těle a tím se pak také zastaví periodické narůstání sliznice děložní. Díky tomu klesá riziko nežádoucích buněčných změn. Samozřejmě, že užívání antikoncepce má i svá rizika, ale pozitiva je mnohonásobně převáží.

Uživatelkám přibyla další výhoda

Hormonální antikoncepce totiž chrání také srdce a cévy. Pokud tedy nechcete užívat antikoncepci jako prevenci proti otěhotnění, tak zvažte její užívání i jako prevenci proti nádorovému onemocnění. Výhody jsou totiž obrovské. Chraňte své životy a předcházejte preventivně zákeřnému onemocnění, na které stále ještě není lék. Udělejte pro své zdraví maximum. Pokud máte doma dceru v pubertálním věku, tak ji nechte očkovat vakcínou, která zabrání rakovině děložního čípku a kterou je třeba aplikovat ještě před tím, než začne pohlavně žít.
Musíte si přečíst