hotel-1979406_1280Pokud vám alespoň trochu záleží na tom, pod čím spíte, jistě jste už zaznamenali boom mikroflanelu a mikroplyše. Tento materiál se z hřejivých dek se severskými vzory rozšířil i na povlečení, polštářky a prostěradla, takže si můžete zařídit kompletně měkoučké poležení. Jakmile jednou vyzkoušíte mikroflanel, nebudete se chtít vrátit k bavlně.

1. Hebký a hřejivý

Mikroflanel je známý mimořádně příjemnou strukturou – jako byste hladili plyšového medvěda. Mohou za to jeho jemné, husté a krátké chloupky. Co ovšem u povlečení a prostěradla mikroflanel oceníte nejvíce, je jeho vysoká hřejivost. Navždy vás zbaví toho nepříjemného pocitu, který provází uléhání do studené postele. Hřeje totiž už od prvního okamžiku, kdy se uvelebíte v posteli, a umí se skvěle přizpůsobit tvaru vašeho těla. Je dokonce jemnější a hřejivější než populární mikroplyš.

2. Pohoda a teploučko nejen v posteli

Krásně hřejivá deka mikroflanel může posloužit jako plnohodnotná přikrývka v teplejších měsících a v zimě vykouzlí potřebné teplo navíc. Přes den ji využijete jako přehoz na postel či sedačku a večer se do ní budete moci zabalit při sledování oblíbeného seriálu. Vezměte si ji s sebou na koupaliště nebo se do ní zabalte po sprše. Díky tomu, že povrch mikroflanelu dětem připomíná oblíbené plyšové hračky, rády se do ní zakutají také, i když obyčejnou deku by odmítly.

3. Snadná údržba

Termoregulační schopnosti nejsou jedinou výhodou mikroflanelu. Jelikož se snadno pere, a dokonce ho nemusíte vůbec žehlit, bude pro vás jeho údržba hračkou. Povlečení mikoflanel lze prát v pračce na 40°C na krátký program. Pak jej pověste na čerstvý vzduch a jeho krátké chloupky budou za pár minut úplně suché. Zní to jednoduše, že? A nejlepší je, že se mikroflanel nepomačká ani po dlouhodobém pobytu v přeplněné skříni.

4. Alergie a astma nemají šanci

Úprava tohoto materiálu zaručuje, že je mikroflanel hypoalergenní a zdravotně nezávadný. V jeho vlasu se nesbírá prach ani roztoči a plísně, kterým se jinak v posteli výborně daří. Nečistoty se jednoduše svezou po povrchu a neulpí na něm. Skvělá volba pro alergiky, astmatiky a domácnosti s malými dětmi či seniory.

5. Pastva pro oči

Mikroflanelová povlečení, deky i prostěradla se vyrábí v nejrůznějších designech a barvách. Tento materiál lze snadno potisknout, takže zvláště u dek a polštářků seženete mnoho vzorů, které si děti oblíbí. Vsaďte na kvalitní české výrobky s vysokou gramáží, jaké nabízí například osvědčený internetový obchod  RodinneBaleni.cz.