Menopauzou projde v určitém období života zcela jistě každá žena. Jestliže však nechcete trpět více, než je nutné, připravte se na ni a dopřejte si kvalitní doplňky stravy, které vám s jejím zvládnutím pomohou. O jaké jde a jaké fáze menopauzy u vás vlastně mohou nastat?

Jde o předčasnou menopauzu anebo premenopauzu?

Menopauzu můžeme rozdělit na menopauzu předčasnou, která nastává jen u určitého procenta žen, premenopauzu, perimenopauzu a postmenopauzu. Všechny tyto 4 fáze mají svá specifika a je potřeba jim věnovat pozornost zvlášť. Předčasná menopauza je výjimečný stav, který může u některých žen nastat i dříve než ve 40 letech. Její příčinou může být například autoimunitní onemocnění anebo infekce. Příčiny mohou být ale také genetické. Premenopauza je pak první etapou menopauzy. Jde o nejdelší období, v rámci něhož nastává útlum funkce vaječníků. Stále se však dostavuje menstruace a ženy trpí často také premenstruačním syndromem. Právě jeho negativní projevy lze řešit s úspěchem konzumací kotvičníku, který je sice oblíbenější u mužů. V ženském těle ale dokáže hotové zázraky. Stabilizuje hladinu hormonů a dokáže usměrnit fungování nejen pohlavní, ale i močové a trávicí soustavy. Mnoho žen již objevilo, že kotvičník funguje výborně také jako podpora trávení.

Perimenopauza a postmenopauza, i to jsou další fáze

V případě perimenopauzy jde o stav, který předchází menopauze jako takové. U žen se již začínají projevovat příznaky menopauzy, jako je například noční pocení, návaly horka anebo výkyvy nálad. Mohou se vyskytnout také potíže s močením či nepříjemné bušení srdce. Právě tyto projevy dokáže velmi dobře eliminovat kotvičník anebo třeba peruánská maca. Právě v mace se nacházejí látky, které lidské tělo v tomto náročném období potřebuje. Postmenopauza pak značí stav, který přichází po menopauze. Jde zhruba o rok od doby, kdy se poprvé nedostavila menstruace. V tomto období je potřeba sledovat v jaké stavu jsou u ženy kosti. Často totiž dochází k jejich řídnutí a vzniku osteoporózy.

Doplňte estrogen a užívejte si podzim života

Nedostatek estrogenu se pak může projevit suchostí pochvy a nepříjemnými pocity při pohlavním aktu. Právě s těmi zatočí bylinky jako maca, kotvičník, ženšen a další, které právě hladinu estrogenu u žen regulují. Tak na co ještě čekáte? Vydejte se pro ně ještě dnes a užijte si vše, co vám život nabídne.