Domů Móda Vybíráme punčochové kalhoty

Vybíráme punčochové kalhoty
Punčochové kalhoty se staly stabilní součástí šatníku každé moderní ženy. Nabídka punčochvového zboží je v obchodech je široká a orientovat se v ní někdy nemusí být snadné.

Ještě před nákupem si ujasněte, z jakého důvodu si punčocháče chcete koupit. Ke každé příležitosti se hodí jiný typ.

Na trhu najdete punčocháčové kalhoty hladké, které se zpravidla hodí pro jakoukoliv příležitost. Hladké punčocháče bývají dostupné lesklé, matné nebo polomatné. Některé  mohou být s vyznačeným sedem nebo se zesílenou špičkou. V oblibě jsou punčochové kalhoty tvarující, které opticky vaší postavě uberou pár centimentrů v pase a přes boky.

Patříte-li k odvážnějším typům, můžete sáhnout po vzorovaných punčocháčích. V regálech najdete poněkud decentnější punčochy s jedním vzrorovaným pruhem umístěním na bocích nebo malým vzorečkem na kotníku. Extravagantním doplňkem se pak mohou stát třeba černé punčocháče s růžovými puntíky.  Při výběru berte v potaz svou váhu a věk. Jiank se vám může lehce stát, že sice budete středem pozornosti, ale také výsměchu.

Punčochové kalhoty vybírejte podle ročního období. V letních měsích noste jemnější a na zimu mějte v šuplíku připraveny hrubé punčocháče s vysokým podílem bavlny. Ty jsou zárukou, že se ani v mrazu nemusíte vzdát oblíbené sukně.

Jak nakupovat?

Jen správně zvolená velikost punčocháčů vám zajistí komfort. Na krabičkách punčochových kalhot zpravidla najdete dvě čísla např. 168/108. První číslo znamená výšku a druhé obvod boků.

Dalším matoucím označením na krabičce může být DEN. DEN je zkratkou pro  jednotku denier, která je definována jako hmotnost 9000 metrů vlákna v gramech. Vypadá to možná složitě, ale opak je pravdou.  Čím menší číslo DEN na krabičce najdete, tím jemnější a průhlednější punčocháče máte v ruce.

Pro horké letní jsou jsou určeny punčocháče s označením 8 – 20 DEN. Na Jaře nebo naopak na podzim, kdy sluníčko tolik nehřeje, se vám budou hodit punčocháče o síle 20 – 50 DEN. Výrobky s vláknem silnějším než 50 DEN jsou určeny pro chladné zimní měsíce.

Pro správný výběr je také důležitá obuv. K jemným střevíčkům noste punčocháče s nižším obsahem DEN. K holínkám nbeo kozačkám punčochové kalhoty hrubší.

Na punčocháčích byste neměli šetřit. Punčochové kalhoty z kvalitního materiálu déle vydrží a udrží si svůj tvar. Důležitá je také péče. Punčochové zboží by nemělo přijít do pračky, životnost mu zachováte jen ručním praním.

 

 
Musíte si přečíst