Kupujete nemovitost? Dům, byt, pozemek, nebo třeba nekomerční objekt? A víte, že tento prodej nemusíte učinit jen prostřednictvím realitní kanceláře? Využít můžete služeb férového realitního portálu CINCINK.

Ojedinělý realitní portál, jež na českém i evropském realitním trhu nemá obdoby, byl nedávno spuštěn za silné podpory Komerční banky. To bezesporu zvyšuje jeho důvěryhodnost. Svou nabídkou vůbec nejkomplexnějších služeb pro prodávající i kupující se tak stává silným konkurentem realitních kanceláří. Spolupráci ovšem nabízí i jim.

Renomovaní odborníci tu jsou pro všechny

Koupě bytu není koupí housek. Kupující do něj většinou investuje své celoživotní úspory a pro zbytek se mnohdy na doživotí zadluží. Už jen z toho důvodu je na místě postavit s patřičným respektem a každý krok si důkladně promyslet. A zkonsultovat s patřičnými odborníky. Ty realitní portál CINCINK naštěstí sdružuje. Pod jednou střechou, respektive na jednoím portálu.

Výhodná hypotéka na dosah

Konkrétně zájemce o koupi bytu na stránkách portálu najde prakticky vše. Portál mu zprostředkuje odborné poradenství všeho druhu. Právní, daňové i hypoteční. Díky zmíněnému partnerství s Komerční bankou máte prakticky na dosah výhodné financování, tedy hypotéku za těch nejlepších podmínek, které současný finanční trh umožňuje. Přímo na portálu funguje i chytrá hypotéka kalkulačka, která vám po zadání patřičných údajů spočítá výši měsíčních splátek. Pak bude stačit sjednat schůzku s hypotečním poradcem portálu a o hypotéku zažádat.

Bez právníka se do obchodu nepouštějte

K dispozici vám však jsou i nesmírně důležité právní služby, v rámci kterých s kupujícím renomovaný advokát projde znění rezervační a kupní smlouvy, vysvětlí pojmy a upozorní na úskalí některých formulací. Obecně platí, že bez právníka byste neměli podepisovat žádný dokument, jemuž nerozumíte a už vůbec ne dokument, který jste nečetli.

Bezpečná bankovní úschova

Dalším úskalím, který bývá slabinou většinou menších realitních kanceláří, je bankovní úschova. To je služba, respektive bezpečné místo, ve kterém peníze, které kupující za nemovitost zaplatí, přečkají období mezi podpisem kupní smlouvy a okamžikem, kdy se jméno kupujícího objeví v listu vlastnictví na katastru nemovitostí. Platba tedy k prodávajícímu putuje až poté. Zvolíte-li bankovní úschovu Komerční banky, tedy prostřednictvím portálu CINCINK, nemusíte se o své finance obávat.

Daň z nabytí nemovitosti není daní z nemovitosti

Dalším důležitým krokem, který po koupi nemovitosti budete muset učinit, to je zaplacení daně z koupě nemovitosti (bývalá daň z převodu nemovitosti, někdy se setkáte s pojmem daň z nabytí nemovitosti). Ta dosahuje výše čtyř procent z ceny nemovitosti a uhradit jí je třeba do konce třetího měsíce po vkladu vlastnického práva do KM. Nezměňte tento pojem s daní z nemovitosti, byť ani ta se vám nevyhne, ale až nadcházející rok. A nebojte, ta bude mnohonásobně nižší.

Není toho zrovna málo, že? Delegujte proto některé činnosti na ostatní, třeba na specialisty z férového portálu CINCINK. Vše zmíněné totiž mohou učinit za vás. A i to nezmíněné, jako je obstarání stěhovací služby a převod energií. Tak neváhejte!