Domů Ostatní Obal iPhone SE: jak vybrat ten správný kryt?

Obal iPhone SE: jak vybrat ten správný kryt?
Nabídka pouzder pro tohoto malého bratříčka vyspělejších iPhonů je opravdu obrovská. Podle čeho si tedy obal iPhone SE vybrat?  Kritéria se velmi liší: někteří zákazníci se soustředí na typ materiálu, funkčnost nebo design. Jiní volí na základě kvality a značky. Zásadní roli hraje samozřejmě i cena.

Jaké druhy pouzder existují?

V prvé řadě je třeba rozlišovat mezi obaly pro různé modely. Starší typ iPhone SE a nový SE (2020) mají jiné rozměry, zkontrolujte tedy o jaký z nich se jedná. Pro původní SE existuje obzvlášť mnoho pouzder. Jedná se totiž o velmi oblíbený výrobek, který je na trhu dlouhá léta. Pouzder pro model 2020 ovšem také rychle přibývá. A jaké obaly si nyní můžeme zakoupit?

  • Silikonové obaly se těší největší popularitě pro jejich praktičnost a nízkou cenu. Jsou protiskluzové, mají různé barvy a motivy a vybere si opravdu každý.

  • Flipové (vyklápěcí) modely jsou atraktivní volbou do kancelářského prostředí Skvěle se také hodí do dámské kabelky.

  • Kožené bývají v porovnání s těmi z umělých materiálů dražší. Působí ovšem lepším dojmem, ať už jde o jemné módní kousky, či drsnější styl.

  • Outdoorová ochrana se hodí pro venkovní aktivity nebo pro manuální práci. Zabraňuje poškození vnějšími vlivy.

Co je hlavním účelem pouzdra?

Samozřejmě ochrana Vašeho telefonu. Chrání jej před pády, otřesy, oděrkami, uchovává jeho hodnotu i funkčnost. S obalem souvisí i ochranné sklo pro displej telefonu, který je jeho nejchoulostivější částí a chrání jej před rozbitím. Obvykle je ke koupi zvlášť a cena se pohybuje v řádu stokorun. Různé kryty a obaly poskytují různou úroveň ochrany a dobrý kryt Vám ušetří mnoho peněz za opravy.

Proč je silikon vhodnou volbou pro ochranu telefonu?

Silikon je materiál odolný vůči vlivům jako teplota, mastnota nebo vlhkost. Jeho protiskluzový povrch je ideální pro každodenní časté použití a nízká cena zaručuje dobrou dostupnost. Obaly ze silikonu těsně obemykají telefon a  představují ochrannou vrstvu, která tlumí nárazy. V široké škále nabízených barev silikonových krytů, si každý vybere tu svoji.

Jak se můžete díky krytu stylově odlišit?

Stylem a designem vyjadřujete sami sebe! Vyberte si obal, který vyjadřuje Váš vkus, filozofii, hudební nebo módní preference. Nabízí se motiv oblíbené kapely, videohry, filmové franšízy nebo knihy. Můžete také vsadit na decentní volbu z lepších materiálů. “Image” vašeho iPhonu toho o vás může říci opravdu mnoho. Na trhu se objevuje mnoho decentních, ale i výstředních obalů a krytů, které drží krok s posledními módními trendy.

Například dřevo je skvělou designovou volbou a na trhu je mnoho značek, které nabízejí tuto variantu. Jedná se o tradiční a lehký materiál, který nestárne. Gravírování laserovou technologií nabízí široké spektrum krásných motivů. Často je použité v kombinaci s kovovým rámečkem.

Vyklápěcí kryty mohou být stylové i praktické zároveň.

Oblíbené jsou tzv. vyklápěcí obaly. Obvykle kombinují plast, textil nebo kůži a disponují krytem displeje, který se otevírá jako zápisník. Často mají kapsičky na kreditní karty a dotykové pero. Tím dělají z vašeho iPhonu zároveň peněženku. Vyklápěcí část slouží jako stojánek. Ten se dá využít například pro sledování filmů, není však příliš praktický pro nošení v kapse.

Potřebujete kryty do práce či přírody?

Existuje také kategorie pouzder, které poskytnou přístroji ochranu absolutní. jedná se o výše zmíněné outdoorové kryty. Jsou navrženy tak, aby přežily pády, nárazy, špínu a vlhkost a zároveň zachovaly plnou využitelnost Vašeho iPhonu. V prodeji jsou i plně vodotěsné obaly, se kterými můžete pořizovat záběry i pod hladinou moře.

Ergonomie je důležitá, zvlášť když využíváte svůj iPhone naplno. Používají se prvky jako kroužek na prst na zadní straně krytu, protiskluzové body nebo speciální tvarování. V dnešní době jsou dostupná i pouzdra z ekologických materiálů, která nezatěžují životní prostředí. Jsou plně rozložitelná a kompostovatelná. Existují také antimikrobiální obaly. Ty poskytují ochranu proti virům a bakteriím a jejich povrch likviduje až 99,5% z nich.

Co si myslíte o nákupu pouzdra na iphone SE? Napište nám komentář!
Musíte si přečíst