Domů Volný čas Nosiče lyží a snowboardů: Pomůžeme vám s výběrem

Nosiče lyží a snowboardů: Pomůžeme vám s výběrem

Příprava na úspěšnou zimní sezónu zahrnuje taktéž nachystání automobilu na převážení vybavení na svah. Samozřejmě se jedná o různé nosiče lyží a snowboardů, bez nichž se v této situaci rozhodně neobejdete.

Nosiče lyží na kratší i delší cesty

Jestliže je pro vás oblast zimního vybavení doposud neprobádaným územím, rádi vám před nákupem poradíme. Hned na začátek je důležité vědět, že nosiče lyží se dělí na dva základní typy, jež mají svá určitá specifika. Jako první si představíme nosiče, které se připevňují na příčníky umístěné na střeše automobilu. Když příčníky chybí, zaháknou se za střešní lem. Manipulace s tímto typem je velice jednoduchá a hlavně rychlá, tudíž se nemusíte obávat zbytečně zdlouhavého a otravného odbavování lyží.
Další možností jsou magnetické nosiče. Ty se upevňují přímo na plochu střechy auta, což s sebou nese jedno riziko. Při příliš častém připevňování lyží, anebo ježdění na dlouhé vzdálenosti hrozí poškrábání svrchního laku. Pečlivě se tedy rozmyslete, jak často plánujete nosič využívat, a podle toho přizpůsobte i svůj nákup. Jinak i u tohoto typu je odbavení úplná hračka.

Nosiče snowboardů pro milovníky prken

Ne každému jsou po chuti lyže, a proto se též podíváme na nosiče snowboardů. Zde jsou možnosti převozu prakticky stejné, avšak měl by být kladen větší důraz na objem. Bohužel lidé si často neuvědomují, že je snowboard podstatně větší než lyže, a kupují zbytečně malé modely. Mimo to se vyplatí investovat do uzamykatelných kousků, aby vaše zimní vybavení zůstalo pěkně v bezpečí před zloději.
Nosiče lyží a snowboardů všemožných velikostí i typů nalezete například v internetovém obchodě společnost Filson Store, jež se této problematice věnuje dlouhá léta. Štěstí přeje připraveným, takže nic nepodceňte a připravte se na zimní sezónu opravdu poctivě. Věřte tomu, že ten investovaný čas a peníze se vám vrátí.

Musíte si přečíst