Zdravý životný styl a štíhlá linie jsou dnes velice důležité a prosazované mezi širokou veřejností. Mnozí lidé už pochopili zásady zdravého stravování a dostatku pohybu, během svátků a zejména Vánoc však jejich nadšení jaksi opadá a podléhají lákadlům nezdravých pokrmů, které konzumují v obrovské míře. Není však lepší si Vánoce užít s mírou a s tím, že po nich nebudete muset řešit, jak zhubnout?

Jíst a pít s rozumem

Vcelku jednoduché, ale absolutně pravdivé tvrzení – základem pro udržení zdravé linie je jíst sice s chutí, ale s mírou. Vždyť právě chutné jídlo si vychutnáte nejlépe tehdy, kdy se najíte právě do sytosti, nebo ne? Jak nepřibrat během Vánoc? Kromě zmiňovaného doporučení o rozumném jedení také zbytečně nepřehánějte přísun alkoholu a slazených nealkoholických nápojů. Dopřejte si také nějaký pohyb, vždyť vánoční fotbálek či hokej na zamrzlém jezeru také patří k romantice těchto dnů.

Jestli to nezvládnete

Jsme jen lidi a stát se může leccos, tedy i to, že naší plánované zásady nedodržíme a během Vánoc nabereme neželané kilogramy navíc. V tomhle případě třeba najít řešení, aby tahle obezita byla jen dočasná a naše zdravá linie se co nejdřív vrátila. Jak zhubnout po Vánocích? Tak na to existuje vícero teorií, přičemž my vám doporučíme klasickou, ale úspěšnou kombinaci – upravte svůj jídelníček, začněte jíst více ovocí a zeleniny, dopřejte si pravidelný pohyb a hlavně jezte pravidelně! Vězte, že je lepší jíst šestkrát denně v menších porcích než třikrát ve velkých návalech. Věříme, že vám naše rady pomohli v oblasti hubnutí a zdravé linie před a po Vánocích.

Více informací

Jestli vás tato problematika zaujala a chcete se o ní dozvědět víc, tak vám doporučujeme navštívit internetové stránky, které se právě tomuto tématu věnují. Doporučujeme vám si kliknout na weby www.dietyachudnutie.sk a www.zdravie24.sk, kde naleznete dostatečné množstvo dalších informací!