Domů Krása a kosmetika Jakou si vybrat barvu vlasů

Jakou si vybrat barvu vlasů
Rádi byste si obarvili vlasy a přemýšlíte jakou si vybrat barvu vlasů tak, aby se k vám hodila? Je velmi důležité, jaký typ jste a co od barvení čekáte. Pokud jste se zamilovali do určité barvy o které jste přesvědčeni, že by vám šla, vyzkoušejte nejprve barevný šampon, který lze vymýt. Jste-li s výsledným efektem spokojeni, použijte barvu.

V dnešní době není barva na vlasy určená pouze ženám a dívkám, ale vlasy si barví i chlapci a muži. U každého však platí fakt, že barva se k vám musí hodit. A jak to poznáte? Zjistíte to podle toho, jaký jste typ.
Pokud jste jarní typ, pak máte světlou pleť, velmi jemnou, něžnou a porcelánovou, pak volte přirozené jemné barvy. Hodí se k vám světlé odstíny, melíry jemné přírodní, barvy broskvové a medové. V žádném případě nesahejte po tmavých odstínech jako je hnědá, černá, nebo červená.

Letní typ má světlou až narůžovělou barvu a vaše vlasy mají přirozeně blond, nebo světle hnědou barvu. Oči máte tmavě hnědé, modré, nebo zelené. Vyhněte se zrzavým odstínům, jinak můžete mít barvu vlasů od blond do hnědé a slušet vám budou i melíry.
Podzimní pleť má barvu olivovou až narůžovělou, oči jsou zelené a hnědé a vlasy světle hnědé. Pleť může mít i pihy a k těm neodmyslitelně patří zrzavá barva, která je pro podzimní typ jako dělaná. Podzimní typy mohou mít barvu vlasů jemně zlatou, načervenalou, červený melír a podobně. Rozhodně nevolte příliš tmavou barvu, která by vám nemusela sedět.

Zimní typ se vyznačuje světlou pletí s olivovým nádechem. Tento typ má jak tmavé oči, tak i vlasy. Pokud jste zimní typ volte tmavě hnědou až černou barvu vlasů, mahagon, bordo, borůvku, či čokoládu. Blond vlasům se raději vyhněte.
Musíte si přečíst