Domů Krása a kosmetika Vlasové hříchy – dopouštíte se jich i vy?

Vlasové hříchy – dopouštíte se jich i vy?


Krásné, zdravé a husté vlasy jsou chloubou každé ženy. Dodávají jí na atraktivitě i sebevědomí, dovedou zjemnit obličej i ubrat pár let. Proto je až s podivem, jak macešsky jsme schopny se k nim chovat. Řada z nás se, hlavně po ránu, kdy nebývá příliš času, dopouští na svých vlasech hned několika hříchů, kterými jim škodíme. Nenajdete se v některých i vy?

Nevhodné přípravky

Zatímco přípravky na pleť si pečlivě vybíráme nejen podle jejich složení, ale také přesně podle typu naší pokožky, v případě vlasové kosmetiky často bohužel tak důslední nebýváme. Obvykle nakoupíme to první, co se nám dostane pod ruku, a řídíme se heslem: čím více produktů použijeme, tím lépe. Opak je však pravdou, v tomto případě skutečně platí spíše: méně znamená více. Vyměňte tedy všechny gely, laky a tužidla za kvalitní šampon a kondicionér a čas od času si dopřejte vlasovou masku.Sáhnout můžete také do domácích rezerv a vykouzlit si regenerační zábal z čistě přírodních ingrediencí.

Úprava teplem

Fény, kulmy a žehličky se staly nedílným vybavením našich koupelen, bez kterých se neobejdeme ani jeden den. Teplo, které tyto spotřebiče produkují, však dává naší kšticipořádně zabrat. Způsobuje vysušování, třepení, lámání a vypadávání vlasů. Pokud bez těchto „pomocníků“ nedovedete fungovat, snažte se po nich alespoň sahat co nejméně a před samotnou úpravou vždy použijte speciální ochranné přípravky na vlasy.

Nevhodný účes

Po ránu obvykle nebývá času nazbyt, abychom si mohli na hlavě vytvořit dokonalý účes. A tak vyhledáváme ta nejrychlejší řešení. A to platí i v případě našich vlasů, které jednoduše svážeme gumičkou do culíku nebo do drdolu. Tyto těsné účesy jim ale ani v nejmenším nesvědčí, protože zanechávají nepříjemné stopy. Výsledkem totiž bude lámání, třepení a padání vlasů. Tím nejlepším, co pro svou hřívu můžete udělat, je nechat ji volně dýchat a poskytnout jí svobodu. Navštivte proto kadeřníka, který vám vytvoří kvalitní střih, ke kterému si nebudete muset vypomáhat nejrůznějšími prostředky. Slušivý účes tak budete mít raz dva i bez gumiček, sponek, žehliček a kulem. Ušetřený čas můžete pak věnovat třeba delšímu spánku – a to už je jistě pádný argument, proč do salonu zavítat, nemyslíte?

Musíte si přečíst