Máte-li doma početnější rodinu, je jasné, že potřebujete odpovídající automobil. Jak jej ale financovat, jestliže nemáte požadovaný obnos peněz na koupi zcela nového auta? Řešením je operativní leasing.

Jak funguje operativní leasing?

Jedná se o formu leasingu, kdy si sjednáte smlouvu na dobu určitou, zpravidla na 5 let. Po celou tuto dobu pak platíte pravidelný měsíční paušál, který činí řádově jednotky tisíc korun. Operativní leasing si tak můžete bez problémů dovolit.

Rozdíl oproti klasickému leasingu spočívá v tom, že vůz po uplynutí doby nepřechází do vašeho osobního vlastnictví. Co byste ale také dělali s autem, které už bude mít najeté kilometry a rozhodně nebude nové, že? Ihned po ukončení smlouvy si můžete sjednat nový operativní leasing. Díky tomu budete znovu jezdit v novém autě.

Na co se u operativního leasingu můžete těšit?

Předností operativního leasingu je bohatá škála služeb, které jsou již zahrnuté v rámci vaší paušální platby. Jde například o povinné ručení, havarijní pojištění, dálniční známku, ale také pravidelný servis vozidla. To vše byste si u svého koupeného vozidla či auta na běžný leasing museli zařizovat a platit sami. Operativní leasing je tak i velmi praktický, neboť vám usnadňuje práci a povinnosti, jež jsou spojeny s provozem automobilu. Sami se už vlastně staráte pouze o doplňování paliva a dalších tekutin, které jsou pro chod auta nezbytné.

Příkladem této zajímavé služby je operativní leasing Škoda Superb Combi. Tento vůz je k dostání za cenu kolem 11.000 Kč měsíčně, což váš rodinný rozpočet rozhodně unese. Jde o oblíbené auto, protože je velmi prostorné a zároveň reprezentativní.

Kde si službu sjednat?

V současné době lze operativní leasing na zmíněné vozidlo a auta mnoha dalších značek a modelů sjednat u společnosti Auto Podbabská. Více informací najdete na webu https://podbabaoperak.cz/. Firma nabízí možnost vyzkoušet si vybraný vůz ještě před tím, než přistoupíte k podpisu smlouvy.