Domů Domácnost Pořízení zapuštěného bazénu na zahradu přináší řadu výhod

Pořízení zapuštěného bazénu na zahradu přináší řadu výhod

Ačkoliv letní sezona už skončila, je stále vhodný čas na to, abyste si na zahradě u domu nechali postavit venkovní bazén. Právě mimo sezonu jsou totiž mnohdy příznivější ceny. Na výběr máte mnoho variant. Pokud jde o základní rozdělení, existují nadzemní a zapuštěné bazény. Druhá varianta je o poznání lepší.

Dejte přednost kvalitě před cenou, rozhodně se vám to vyplatí

Pakliže si na zahradu pořídíte zapuštěný bazén, bude vás sice s největší pravděpodobností stát více peněz, zároveň ale nabídne vyšší komfort. Oproti nadzemním modelům se totiž zapuštěné bazény vyznačují tím, že do nich máte logicky snazší přístup, nemusíte se do vody šplhat po schůdcích. To ale zdaleka není jediná přednost.

Na zapuštěném bazénu oceníte dlouhou životnost, neboť se vyrábějí z kvalitnějších materiálů, nejčastěji speciálních plastových, které dobře odolávají nejen vodě, ale také například i slunečním paprskům, respektive vlivu UV záření. Navíc si můžete zvolit atypické tvary, na výběr jsou bazény různých velikostí dle vašich potřeb, finančních a prostorových možností.

Zapuštěný bazén umožňuje takřka celoroční koupání v dobrých podmínkách

Ještě jednu zásadní přednost lze u zapuštěného bazénu oproti nadzemním vyzdvihnout. Je jím možnost zastřešení, kdy se pak bazén dá využívat i během chladnějšího období. V tom případě je ale vhodné mít k dispozici patřičné bazénové příslušenství, zejména tedy ohřev vody. Díky němu a zastřešení se nemusíte bát koupat klidně i v listopadu, kdy už jsou běžně venkovní teploty jen lehce nad bodem mrazu, zejména v ranních hodinách.

Kde si objednat kvalitní bazén na zahradu?

K významným prodejcům bazénů a bazénového příslušenství v tuzemsku patří společnost Albixon. Vyrábí a prodává jak zapuštěné, tak i nadzemní modely. Kompletní nabídku i s detailním popisky naleznete na stránkách albixon.cz.

Musíte si přečíst