Máte naplánovanou dovolenou, na kterou letíte z pražského letiště? Pokud ano, rozhodně je třeba vědět, kde zaparkovat, pokud plánujete cestu vlastním automobilem. V takovém případě se vám budou hodit rady, jak parkování letiště Praha vybrat. To první, na co se doporučujeme zaměřit, je rozhodně cena. Zde není třeba jakéhokoliv složitého přemýšlení. Zjistěte si, a následně si porovnejte to, kolik by vás parkování po dobu dovolené stálo. Díky konkurenci se ceny u většiny parkovišť pohybují nejenom podobně, ale v současné době můžeme říci také to, že se pohybují celkem levně. A to je rozhodně plus pro každého. Ceny parkování během klasické dovolené se mohou pohybovat řádově ve výši několika stovek korun českých.

Myslete i na bezpečí vašeho vozu

Ano, i to je velmi důležité. Pokud by váš vůz nebyl v bezpečí, mohli byste ho nechat v podstatě kdykoliv na ulici. Parkování u letiště Václava Havla by mělo být v ideálním případě hlídané, nebo by mělo být zajištěno to, aby se na plochu nedostala jakákoliv cizí osoba. A to jak během dne, tak samozřejmě také v noci. I zde můžeme říci, že v současné době není ani s tímto u mnoha parkovišť jakýkoliv problém. To ocení především ti cestovatelé, kteří by přijeli lepším vozem, a o který mají zcela logicky strach.

Roli hraje také poloha parkoviště

Na co byste dále neměli zapomínat, to je také poloha související s terminálem, ze kterého odlétáte. Pokud nevolíte parkoviště přímo na letišti, je obvyklé, že se nachází pár kilometrů od něho. To nemusí být nutně zase až tak velký problém. Důvod je ten, že mnoho provozovatelů nabídne doplňkovou službu ve formě bezplatného odvozu. A to znamená, že vás dopraví před terminál v době odletu, zatímco ve dni příletu vás zase dopraví z letiště zpět k vašemu vozu. I toto je služba, kterou při výběru doporučujeme zohlednit.