Domů Móda Oblečení Jak se nosí klobouk

Jak se nosí klobouk
Kéž by se vrátila doba, kdy se nosily klobouky! Klobouk je ozdobou, krásným završením elegantního ustrojení dam i pánů. Klobouk se nehodí ke každému oblečení. Rozhodně se nehodí k bundě či svetru.

Klobouk se nosí v zimě ke kožichu, k plášti, ke kabátu, kabát ale nesmí mít kapuci. Velmi elegantně působí k plášti se stojáčkem. Buď ponecháme plášť bez ozdoby, jen stojáček, anebo použijeme ozdobnou šálu, či kožešinový límec.

Důležitá je úprava vlasů. V případě dlouhých vlasů velmi pěkně působí, když jsou vlasy vyčesány pod klobouk. Zvýrazní se krk, který tak vypadá velmi smyslně.

Barva klobouku by měla ladit s barvou kabátu, neznamená ale, že musí být téže barvy. Pokud je odlišný, krásně působí rukavičky stejné barvy, jako klobouk. V létě je nošení klobouků benevolentnější, nosí se hlavně jako ochrana před sluncem, která vhodně zvolená krásně nositelku zdobí. Lze je nosit takřka k čemukoliv. Krásné jsou se širokou, zvlněnou krempou, které působí velmi hezky jak k šatům, tak i k šortkám.

Barevné se vzory zvolíme k jednobarevnému oděvu a jednobarevné zase ke květovaným šatům. Dokonce ani vlasům vůbec nevadí, když nejsou vyčesány, ale když pod kloboukem krásně vlají. Dlužno dodat, že ženy vyšší mohou nosit klobouky jak se širokou krempou, tak i kloboučky malé. Dámy nižšího vzrůstu se musí spokojit s kloboučky menšími, aby nepůsobily komicky.

Co se týká nošení kloboučků sportovních a turistických, ty si může na hlavu vzít každá žena bez rozdílu. Chrání před sluníčkem i před deštěm a větrem. Mají po celém obvodu klobouku sklopenou krempu, stíní nám pěkně výhled. Tímto typem kloboučku si můžeme jaksi přivyknout na klobouk, pokud si netroufáme hned na elegantní do společnosti.

Nosit klobouk je krásný zvyk a dokonalé je sladit jej s obuví. Idálně elegantními lodičkami, pokud jde o společenský model. Hodí se jak k běžnému nošení, tak do společnosti, i k velmi slavnostním příležitostem. Noste dámy klobouky, budete mnohem krásnější!
Musíte si přečíst