Máte v hlavě stále poučku, že kabelka by měla mít stejný odstín jako vaše boty? Časy, kdy tohle tvrzení platilo, jsou už dávno pryč a vám se tak otevírají dveře plné možností. Nicméně i tak je možné sáhnout vedle, a aby se vám to nestalo, máme pro vás několik tipů.

Držte se neutrálních barev

Jaké barvy převažují ve vašem šatníku? Pokud váš šatník nehýří všemi barvami, doporučujeme se držet jedné neutrální barvy, do které budete ladit jak kabelky, tak i boty. Barvy jako černá nebo béžová skvěle podtrhnou váš outfit a zároveň nebudou ani zbytečně odvádět pozornost.

Inspiraci můžete načerpat například v šatníku britské vévodkyně Kate, které patří nejen mezi hvězdu tohoto stylu, ale zároveň i mezi světové módní ikony. Vkusné šaty doplněné neutrálními lodičkami – právě v takovém outfitu ji uvidíte nejčastěji. Vyzkoušejte si tento styl na vlastní kůži například s touto kabelkou od značky Liu Jo, kterou skvěle doplní něžné lodičky Eva Longoria.

Zvýrazněte svůj osobitý styl

Nejen barva je stěžejní pro správně sladěný outfit. Kabelka s botami by v první řadě měla být ve stejném nebo aspoň podobném stylu.

Našla jste se ve volném boho stylu? Pak by vaše kabelka ani boty neměly působit příliš sportovně. Pokud jste na druhou stranu zase sportovní typ, nesnažte se na sílu sladit s elegantní kabelkou. Zkrátka pohlížejte na svůj outfit jako na celek a zeptejte se sama sebe: ladí spolu jednotlivé prvky? Móda je jako zrcadlo vaší osobnosti, proto se nebojte ji nechat vyniknout a zazářit. Nicméně nezapomínejte ani na to, že se ve svém modelu musíte v první řadě cítit pohodlně.

Skvělým příkladem může být například zpěvačka Jennifer Lopez, kterou nejčastěji uvidíte ve sportovním oblečení – jakoby právě vyšla z posilovny. Zkuste svůj sportovní look doplnit kabelkou od značky Tommy Hilfiger nebo kabelkou od značky Versace Jeans Couture.

Kabelka v hlavní roli

Jste ráda středem pozornosti, milujete pohledy kolemjdoucích a ráda záříte v šedých městských ulicích? Pak sáhněte po kabelce, na které bude vaše okolí moci oči nechat. Pokud se takto mohou oblékat módní ikony jako Anny Wintour nebo modelky jako Kylie Jenner, proč ne právě vy?

Zapomeňte na vše, co dosud zaznělo a pusťte se do kontrastů. Aby toho ale nebylo příliš, ve zbytku svého outfitu se držte spíše neutrálních barev, aby se jednotlivé prvky nebily, ale naopak krásně vynikly.

Letošní podzimní trendy kontrastů navíc přímo nahrávají. V kurzu budou především výrazné řetězy, retro vintage kabelky, peří, kožešiny a výšivky. Skvělým příkladem těchto trendů v praxi je pak například kabelka značky Monnari, které se dá je ztěží odolat.

Našla jste se v některém z těchto stylů? Ať už se chystáte svůj šatník společně s botníkem na letošní podzimní sezónu zcela změnit nebo jen doplnit o nové kousky, na eobuv.cz najdete to pravé pro vás.