V České republice je v dnešní době velmi snadné získat půjčku. Zatímco ještě před pár lety je poskytovaly takřka výhradně banky a pak už jen pár nebankovních společností, dnes je na trhu několik desítek firem. Většina z nich se specializuje na takzvané krátkodobé půjčky, kdy klientům nabízejí finanční hotovost v řádech jednotek tisíc korun s dobou splatnosti zpravidla do 30 dní.

I díky velké rozmanitosti ale paradoxně nastává problém, že lidé neví, na jakého poskytovatele se vlastně obrátit. Často pak zvolí špatně a následně se diví, že za úvěr přeplatí značnou částku. Přitom si stačí provést jednoduché porovnání.

Nezávislé srovnání půjček online

Ke srovnání půjček lze využít internetové srovnávače. Jedním z nich je web PůjčkyPorovnání.cz, který mapuje úvěry a půjčky od téměř všech solidních poskytovatelů. Během chvilky tak máte možnost zjistit si o konkrétních produktech základní informace – výši půjčky, dobu splatnosti a další parametry.

Jako příklad lze uvést 2 krátkodobé půjčky online, u nichž zjistíte, že přeci jen nejsou zcela shodné a je tudíž vhodné přemýšlet o tom, která z nich se vám vyplatí více.

Jak může vypadat rozdíl mezi zdánlivě shodnými půjčkami?

Tou první je Mutuo půjčka. Klientům nabízí možnost získat peníze ve výši od 1.000 Kč do 5.000 Kč. Zásadní je, že má pevně stanovenou dobu splatnosti, ať už si zvolíte jakoukoliv sumu. Činí 22 dní. Důležité je rovněž, že v jejím případě nemusíte nejen dokládat potvrzení o příjmu, ale společnost nenahlíží ani do registrů dlužníků.

V případě, že si provedete srovnání s dalším produktem, kterým je Zaplo půjčka, zjistíte, že v jejím případě si sice můžete půjčit více peněz s dobou splatnosti až 30 dní, zato však firma registr dlužníků kontroluje. Tím pádem je přeci jen méně dostupná, pro někoho tak i méně výhodná.

Právě podobné detaily vám mohou usnadnit nejen práci s vyřizováním půjčky, ale také dokážou ušetřit vaše peníze. U jednotlivých úvěrů jsou totiž i rozdílně stanovené výše poplatků a úroků, respektive RPSN. Proto si vždy nejprve proveďte jejich srovnání, než se pro některou půjčku rozhodnete.