Domů Domácnost Design Jak vybrat kvalitní nábytek do koupelny?

Jak vybrat kvalitní nábytek do koupelny?

Nábytek do koupelny je specifickým druhem nábytku, který by měl v koupelně účelně sloužit, být praktický, ale také dobře vypadat. Díky široké nabídce koupelnového nábytku, který se neustále s novými trendy rozšiřuje, je možné si vybrat přesně takový nábytek do koupelny, který se vám bude líbit a dobře poslouží. Jak se ale v nepřeberné nabídce koupelnového nábytku dobře vyznat a vybrat ten správný?

Vybrat ten pravý nábytek do koupelny v případě, že nemáte vůbec žádnou představu, není žádný med. Jaký materiál nábytku vybrat a jak poznat že je nábytek kvalitní? Jakou zvolit povrchovou úpravu? Jak moc rozumné je do nábytku investovat velké částky? To se dozvíte v našem článku!

Materiál nábytku do koupelny

Koupelna je prostor, který vyžaduje neustálou péči. Ať už je to vytírání podlahy, umývání zrcadla a umyvadla, čištění vodovodní baterie, leštění sprchového boxu a další velice populární úklidové aktivity. Aby byla časová náročnost úklidu co nejmenší, vybírejte vždy takové povrchy, které si nežádají náročnou péči. Pokud vybíráte nábytek do koupelny, vždy si zjistěte, z jakého materiálu je vyroben a jaká je jeho povrchová úprava. Někdy je rozpoznání materiálu nesnadné. Při konzultaci s odbornými pracovníky však jistě vyberete takový materiál, který je odolný proti vlhkosti a vydrží vám spoustu let.

Pokud chcete ušetřit, můžete zvolit variantu dřevotřísky. Koupelnové skříňky jsou levnější a jejich povrchová úprava je velmi snadná na údržbu, jelikož vám stačí pouze vlhký hadřík. Nábytek do koupelny z masivního dřeva je pak nutné ošetřovat speciálními přípravky a samotná péče o dřevo vám zabere mnohem více času. K ošetření se využívá lak, vosk nebo lazura. K nejodolnějším typům dřeva patří tropické dřevo, ošetřené lakem, voskem nebo olejem, které je těmito vrstvami chráněno od nečistot. Mezi nejméně kvalitní se řadí nábytek z velkoplošných prodejen nábytku, který je velmi tenký a má nekvalitní povrchovou úpravu. Tento nábytek však své zákazníky láká velmi nízkou cenou.

Kvalita zpracování

Při výběru nábytku se nesoustřeďte pouze na materiál a jeho povrch, vaši pozornost by si mělo získat i zpracování nábytku, které musí být kvalitní. Zaměřte se především na spoje a hrany. Zjistěte, zda jsou lepené nebo připevněné pomocí šroubů. Některý lepený levný nábytek nedokáže bojovat s vlhkem a po pár týdnech používání se rozpadne. Aby tato situace nenastala, věnujte se i detailům vaší koupelnové skříňky s umyvadlem, nové závěsné skříňky nebo jiného nábytku do koupelny, který zrovna vybíráte. Vybírejte pouze takový nábytek, který je opatřen ABS hranami v podobě tenkých plastových pásků či hranami z nerezu či hliníku. Mezi důležité detaily patří i kvalitní úchytky. Nejlepší volbou jsou ty kované, které pevně drží a nikdy se nebudou protáčet či uvolňovat.

Musíte si přečíst