Domů Domácnost Čištění podlah nemusí být věda, když víte, jak na to

Čištění podlah nemusí být věda, když víte, jak na to
Není žádný důvod obávat se čištění podlah, pokud budete vědět, jak na ně. Nejčastější pokrývkou podlah jsou a ještě dlouho budou tradiční koberce. Je to pro jejich praktickou funkci izolace hlukové i tepelné. Zároveň jsou také nejsložitější na údržbu, protože se do jejich vláken zanáší prach, roztoči a další alergeny. Musíte je však umět zvládnout udržet v absolutní čistotě stejně jako lina nebo dlažbu.

Nečistoty na podlahu nepatří!

Každý materiál má své specifické nároky a je jen na nás, abychom si s nimi uměli poradit. Ani sebenáročnější údržba totiž není žádný problém, pokud znáte ty správné techniky a máte ty správné čisticí prostředky. V případě plovoucích nebo dřevěných ploch dávejte dobrý pozor na složení přípravků pro čištění podlah, abyste nepoškodili citlivý materiál. Vyplatí se nejprve udělat testovací zkoušku, a to pro jakýkoliv typ podlah. Na malém kousku vyzkoušíte reakci materiálu na přípravek a podle výsledku budete postupovat při čištění po celém povrchu podlahy.

Buďte při čištění podlah důslední!

Klasické domácí prostředky na skutečně zašlou špínu nezaberou a ty specializované ji zase mohou poškodit. Existuje však varianta, při které se nemusíte bát, že byste při mytí podlah udělali nějakou chybu. Specializované firmy na čištění a úklid už mají zkušenosti se všemi druhy domácích prací. Znají způsoby čištění dlaždic, dřevěných podlah i koberců. Umí si dokonce poradit i s trvalými skvrnami, kterých se nedokážete zbavit už delší dobu. Většinou navíc využívají variantu suchého hloubkového čištění, kdy můžete po koberci chodit vzápětí bez rizika jeho poškození. Pokud byste naopak chtěli vyzkoušet babské rady, inspirujte se zde.

Svěřte svoje podlahy do rukou profesionálů

Jestliže jste se rozhodli najmout pro čištění podlah specializovanou firmu, měli byste se s nimi předem dohodnout, o jaký způsob úklidu se vám jedná. Jsou velké rozdíly mezi údržbou domácího prostředí a toho firemního. Profesionální úklidové služby vám poskytnou vytoužený výsledek pouze tehdy, když před nimi nebudete nic skrývat. Celý proces čištění navíc usnadní, pokud připravíte pro firmu prostor a odstraníte nábytek z celého povrchu místnosti. Výsledek vás jistě nadchne k opakovanému využití služeb zkušené úklidové firmy.
Musíte si přečíst