Domů Volný čas Domeček pro panenky je skvělým dárkem pro každou malou slečnu

Domeček pro panenky je skvělým dárkem pro každou malou slečnu
Snad každá mladá slečna sní o tom, že by její nejoblíbenější panenka měla svůj vlastní domeček. A rodičové, potažmo babičky a dědečkové, by svým dětem a vnoučatům splnily každé přání. Domeček pro panenky je tedy ideálním dárkem k narozeninám nebo úžasným pozdravem od Ježíška. Ovšem nabídka na trhu je poměrně široká, a vybrat ten správný domeček může být tak pro mnohé oříšek.

V první řadě je zapotřebí brát v potaz staří malé slečny. Ideálním věkem je období kolem pěti let. Mladší holčičky si s domečkem ještě nevyhrají.  Při koupi se řiďte vždy doporučením od výrobce. Na většině krabic se pravděpodobně dočtete, že domeček není vhodný pro děti mladší tří let. Důvod je prostý, v domečku mohou být malé kousky, které by menší dítě mohlo spolknout nebo si s nimi ublížit.

Bezpečnost by vůbec měla být na prvním místě při výběru domečku pro panenku. Domeček vybírejte z kvalitních materiálů a pokud možno od prověřených výrobců. Je docela pravděpodobné, že domeček pro panenky uvidíte i na tržnicích. Jeho cena bude možná lákavá, ale nikde nemáte jistotu, že je domeček vyroben z nezávadných materiálů a barev. S ohledem na zdraví vaší holčičky je lépe připlatit a koupit domeček, který odpovídá platným normám a splňuje veškeré hygienické a zdravotní požadavky.

Výběr materiálu už je jen na vás. V regálech obchodů narazíte na dřevo, plast i karton. Papírové domečky jsou sice na první pohled krásné a lehké, ale nutno podotknout, že nemusí dlouho vydržet. Plastové domečky jsou sice odolnější, ale co si budeme povídat, nejkrásnější a zároveň nejtrvanlivější je dřevo.

Před nákupem myslete také na velikost domečku. Je pravděpodobné, že byste své dcerce nebo vnučce chtěli udělat opravdu velkou radost a nejraději byste ji koupili ten největší domeček pro panenky, který najdete. Pak byste ale možná museli stát před otázkou „Kam s ním?“. Domečky mohou být několikapatrové a zaberou pořádný kus místa. Takže pokud má malá slečna omezený prostor na hraní a o pokoj se musí dělit třeba se starším bráchou, mohla by být koupě krásného, ale velkého domečku, lehce kontraproduktivní.

Domečky pro panenky můžete nakoupit již zařízené, některé dokonce i s panenkou a jiné se prodávají prázdné a holčička si ho může postupně vybavit podle svého vkusu a přání. A při jeho zařizování si spoustu hezkých chvil užije nejen malá slečna, ale i starší „holky“ v rodině.

Bohatou nabídku domečků pro panenky najdete v obchodě www.kuchynky-hracky.cz.
Musíte si přečíst