Domů Domácnost Ani starý, ani nový. Zkrátka roční

Ani starý, ani nový. Zkrátka roční

Zvažujete koupi nového vozu? Pak zřejmě přemýšlíte jak o značce jako takové, tak i o jeho stáří. Poradíme vám. 

Jaká značka vozů u nás vede? Jednoznačně Škoda. Pro škodovku hraje několik faktů. Jednak ji vnímáme jako takové rodinné stříbro, tedy něco, co je české, byť od roku 1991 je součástí německého koncernu Volkswagen. Především ale za škodovkami stojí kvalita, jíž si cení motoristé po celém světě.

Vůz nový, nebo ojetý?

Co se týče stáří vozu, doporučili bychom zlatou střední cestu. Víte totiž, jak to je s novými vozy? Jejich cena rapidně klesne ihned poté, co s nimi opustíte brány autosalonu. Koupě nového vozu, pokud vám tedy nejde pouze o nezaměnitelnou vůni jeho interiéru, se tedy moc nevyplatí.

Auto z bazaru? Raději ne

Ani vás nebudeme lákat na koupi levných vozů v bazaru, které se mohou pěkně prodražit. Mezi majiteli autobazarů totiž nejsou jen poctivci, v jejichž zájmu je jen a pouze spokojený klient. Často se rekrutují z řad šikovných automechaniků (nebo je alespoň zaměstnávají), již mají žaludky na přetáčení tachometrů a kamuflování i dost vážných vad. A šikovně napsané smlouvy, jež kupující, chce-li s vozem odjet, musí podepsat, je zbavují jakékoliv zodpovědnosti.

Ojetý? Ne, perfektně zajetý

V tomto ohledu jsou přímo ideální tzv. Škoda roční vozy, tedy vozy ani nové, ale ani staré. Zkrátka v ideálním věku, což jeden rok v životě automobilu rozhodně je. Vůz po roce provozu totiž není ojetý, ale perfektně zajetý. Řečeno čísly – ne starší než 18 měsíců a s méně než třiceti tisíci ujetými kilometry.

Skladové vozy se zárukou

Na Škoda roční vozy se navíc stále uplatňuje čtyř až pětiletá záruka, jež se odvíjí od data uvedení do provozu. A pokud vám vybraný model z jakéhokoliv důvodu nebude vyhovovat, můžete jej do druhého dne vyměnit!

Nechcete čekat? Zvolte vůz skladový, nebo předváděcí

Pokud na nový vůz spěcháte, doporučujeme vybírat v kategorii skladové vozy Škoda, tedy mezi automobily skladovými a předváděcími. Do těch totiž téměř okamžitě po koupi můžete usednout a odjet. Vyhnou se vám tak pořadníky i dlouhé čekací lhůty.

Po čem vaše auto touží?

Pokud budete chtít, aby vám vaše nové vozidlo co nejdéle sloužilo, což zřejmě chtít budete, nepodceňujte jeho pravidelnou údržbu. S tou vám pak pomůže autorizovaný servis Škoda. Jeho automechanici totiž nejlépe vědí, po čem vaše auto skutečně touží. Tak mu to dopřejte. Odmění se vám za to bezpečnou jízdou. A o tu jde především, nebo ne?

Musíte si přečíst