Máte partnera, který vás před nějakou dobou požádal o ruku, a vy stále odkládáte svatbu? Podívejte se na důvody, proč svatbu naplánovat a zrealizovat. Neodkládejte věci na neurčito a mějte svůj život pevně ve svých rukou. Svatba je důležitým krokem, věnujte jí tedy zaslouženou pozornost.

1) Plány do budoucnosti

Svatba je důležitým krokem pro budoucí partnerský vztah. Společný svatební slib pro vás může být novým začátkem nebo příslibem lepší budoucnosti. Svatbu můžete chápat jako symbol vaší lásky nebo se zajímat i o praktickou stránku, která se týká nejen finančního zajištění, ale také dětí a společného bydlení. Zajímejte se o veškeré výhody, které s sebou svatba přináší. Nevnímejte svatbu jen jako přežitek z minulé doby.

2) Užít si svatbu

Je jen málo žen, které si svůj svatební žen nepředstavují. Užijte si velký den, který patří jen vám a protějšku. Naplánujte si svatbu podle svých snů, počínaje pohádkovými svatebními šaty s vlečkou a závojem. Možná to bude poprvé, co svého partnera uvidíte ve slušivém pánském obleku. Vychutnejte si tento den naplno.

3) Setkání s blízkými

Svatbu můžete chápat také jako příjemné setkání s blízkými. Pozvěte blízkou, ale i vzdálenější rodinu. Seznamte své přátele s rodiči nebo sourozenci a možná zjistíte, že mají víc společného, než jste si mysleli. Lidé se potřebují scházet a trávit společně čas u příjemných oslav. A právě takovou oslavou by svatba měla být.

4) Vyhněte se nejistotě

Pro někoho je svatba téměř posvátným symbolem lásky. Pokud máte pocit, že váš vztah nikam nesměřuje, začnete pochybovat. Nebojte se partnerovi říct, jak dlouho si toužíte půjčit svatební šaty a zažít svůj velký den. Zbavte se nejistoty z toho, jestli spolu zůstanete nebo ne a slibte si společnou budoucnost, ať už při svatbě v kostele nebo na úřadě.

5) Pracujte na partnerském vztahu

Aby byl váš partnerský vztah naplněný, měli byste na něm pracovat. A právě svatba může být tím ideálním krokem. V každém případě svatbu vždy musí chtít oba partneři a užít si ji přesně tak, jak si vysnili. Nenechte se nikým a do ničeho nutit. Je to jen váš den a v ideálním případě ho v životě zažijete jen jednou.