Možná jste sama v té situaci, nebo jste tuto situaci, kdy jste se zamilovala do cizince, zažila. Pokud ano, měla byste si dávat pozor na určité věci.

Víra, zvyky, tradice

V první řadě na to, zdali je muž v nějaké víře, protože to je u cizinců dost dobře možné a pokud ano, tak v jaké. Jde-li o víru muslimskou, bude po vás nejspíš muž chtít, abyste se mu podřídila, pokud s ním budete chtít žít. Což pro nás Evropanky nemusí být zrovna jednoduché.

Zamilovat se do cizince ale může mít i další nevýhody. V první řadě je to dálka, která ty dva od sebe dělí. Proto může být velice nákladné se navzájem navštěvovat. Což může být velká překážka. Hlavně pak také nevíte, co váš drahý vyvádí v době, kdy s ním nejste a jestli se k němu do náruče nedostanou i jiné turistky.

Vztah s cizincem je velký risk

Pokud s ním navíc budete chtít založit rodinu, bude to chtít hodně odvahy. Musíte počítat s tím, že se o vás bude muset postarat finančně, protože pokud máte v naší zemi miminko s cizincem, nemáte nárok na mateřskou, což je velmi finančně zatěžující a tím pádem byste musela být zcela závislá na partnerovi, což je velmi těžké a navíc to může přinášet hádky a rozbroje. Pokud ale má cizinec české občanství, pak v tom problém není.

Další věc je, že se může stát, že se rozejdete a cizinec si bude chtít brát vaše dítě. Jak řešit takovouto situaci? Dítě bude muset hodně cestovat a také se vám může stát to, že se o něj strhne krutý boj. Nejedna matka, která má dítě s cizincem, by o tom mohla vyprávět.

Pokud se zamilujete do cizince, měli byste spolu bydlet v jedné zemi, což může být také těžké. Odejít do země, kde nikoho neznáte, znamená nutně, že se vám bude stýskat. Proto zvažte dobře, jak si celou situaci představujete. Nejlepší pro vás by bylo, kdyby žil cizinec u nás.