Domů Volný čas 3 kroky k zajištění bezpečného hlídání pro děti

3 kroky k zajištění bezpečného hlídání pro děti
Existuje celá řada důvodů, pro které je nutné sehnat pro děti spolehlivé hlídání. Nejčastěji to jsou nepravidelné pracovní směny, které se neslučují s časem, který děti tráví ve školských zařízeních. U menších dětí je pak druhý nejčastější důvod v nedostatku míst v mateřských školkách, a tak rodiče prakticky nemají žádnou možnost nastoupit do práce na trvalý úvazek ani brigádně. Pak zbývá jedině zajistit dětem profesionální hlídání, které se o ně v době vaší nepřítomnosti postará.

První krok: Prověřte minulost chůvy

Každý rodič chce pro své dítě to nejlepší a v otázkách bezpečnosti je velmi důležité dbát na správný výběr chůvy či agentury, která zajišťuje hlídání dětí. Prvním bezpečnostním krokem je proto důkladné prověření referencí a zkušeností. Jestliže vybíráte chůvu z inzertních portálů nebo novin, žádejte doložení všech předchozích pracovních míst, kde si zvolenou chůvu budete moci zkontrolovat. Agentura tento krok zajišťuje sama už při vybírání nových zaměstnanců do databáze. Pokud se rozhodnete pro hledání chůvy přes inzerát, bude se vám hodit ještě tento článek.

Druhý krok: Poznejte lépe svoji novou chůvu

Starost o děti nemůžete přenechat někomu cizímu, o kom vůbec nic nevíte. Je naprosto přirozené, že potřebujete, aby si nová chůva získala vaši důvěru. Nápomocné mohou být nejen dosavadní reference, ale také přijímací pohovor, kdy se s chůvou můžete více sblížit. Každá profesionální chůva na hlídání bude ochotná odpovědět na jakoukoliv vaši otázku. Proto se nebojte ptát a v případě, že nemáte z pohovoru dobrý pocit, raději pokračujte v hledání. I v případě, že si najímáte chůvu přes agenturu, využijte první hodiny na hlídání zdarma a poznejte lépe člověka, kterému se chystáte přenechat starost o své dítě.

Třetí krok: Pozorujte chůvu při práci

Dejte prostor pro názor i svému dítěti. Ať se vám vybraná chůva bude líbit sebevíc, pokud si nedokáže vytvořit dobrý vztah s vaším dítětem, bude vzájemná spolupráce jen na škodu. Při prvním hlídání můžete využít čas k pozorování chůvy přímo při práci s vaším dítětem. Jakkoliv vám nebude vyhovovat způsob jednání paní na hlídání, můžete agenturu požádat o výměnu či si sami najít vhodnější chůvu. Ceny za hlídání dětí přes agenturu jsou téměř srovnatelné se soukromými chůvami, ale s agenturou máte jistotu, že přistupujete k situaci zodpovědně a vaše dítě bude v těch nejlepších rukách.
Musíte si přečíst