Domů Ostatní Má váš zvířecí miláček potíže s nadváhou?

Má váš zvířecí miláček potíže s nadváhou?
Stejně jako lidí, přibývá také zvířat, které mají problémy s nadváhou. Víte, jak je na tom zrovna vaše chlupáč?

Nadváha může u domácích zvířat, stejně jako u člověka stát za řadou zdravotních potíží a rizik. Každé deko navíc zbytečně zatěžuje kočičí srdce, páteř a klouby.  Nadváha zvyšuje také riziko cukrovky.

Pokud má vaše kočka nebo pes mírnou nadváhu, stačí, když mu snížíte přísun k pamlskům a zvýšíte jeho pohybovou aktivitu. U psů zpravidla stačí, když  o pár minut prodloužíte pravidelnou procházku. Prospějete tím nejen svému příteli, ale také sami sobě.

Při větší nadváze má vaše zvíře nadměrné množství tělesného tuku. Navštivte veterináře a požádejte ho o vhodný redukční plán pro vaše zvíře. Pravděpodobně vám doporučí úpravu stravy a více pohybu.

Při velké nadváze může pes nebo kočka trpět cukrovkou nebo jinou závažnou chorobou a vy o tom nemusíte ještě ani vědět. Proto byste se do redukčního plánu neměli pouštět sami, ale jen pod dohledem zvěrolékaře, který zvířeti v případě nutnosti udělá potřebné testy. Pokud byste chlupáčovi s cukrovkou snížili najednou příjem potravy, mohli byste u něj vyvolat hypoglykemický šok nebo jiné zdravotní potíže. A to určitě nechcete.
Musíte si přečíst