Máte v plánu pořídit si nové boty? Než šáhnete po klasických materiálech, jako je přírodní nebo umělá kůže, nebo jiné dnes největšími společnostmi doporučovanými možnostmi, podívejte se také na materiály alternativní. Ani ty vás nezklamou. A jaké máme na mysli? Představme si společně unikátní boty z korku. Tedy obuv, která je vyrobena z kůry stromu, která nadchne hned celou řadou pozitiv. Podívejte se blíže.

Žádná novinka

I když to na první pohled vypadá, že korek jako materiál používaný na oblečení je trendem jenom poslední doby, pravda je zcela jiná. Je spojena s tím, že korek se používá od 14. století. A to právě na výrobu bot. A kde tento trend poprvé začal? Bylo to Portugalsko, kde si místí už v této době pochvalovali, že mají obuv, která je pohodlná i při celodenním nošení a během chůze dokáže daný materiál velmi dobře pohlcovat případné otřesy. Je tedy vidět, že z hlediska tradice jde o materiál velmi známý a osvědčený.

Náš tip: Zdravotní obuv určená pro zdravotnický personál – zdravotní sestřičky a lékaře, musí být pružná, prodyšná, měla by mít také protiskluzovou podrážku. Široký výběr zdravotnické obuvi, ale i zdravotní oblečení a chirurgické nástroje najdete na www.inifinitemedstyle.cz.

Mnoho pozitivních vlastností

1.-Mnoho-pozitivních-vlastnostíPodíváme-li se na korek jako materiál s ohledem na své vlastnosti, potom musíme říci, že se k němu váže celá řada pozitiv. V první řadě rozhodně potěší přirozená voděodolnost, díky čemuž se hravě vyrovná i klasické kůži. Stejně tak nesmíme zapomenout ani na to, že jde o materiál lehký. Vyrobená bota tak plně splňuje všechny požadavky současných specialistů, kteří uvádějí, že správné boty by měly vážit co možná nejméně. Dále nesmíme opomenout ani celkovou odolnost, jelikož i při dlouhodobém a pravidelném nošení jenom tak nedojde k tomu, že by se korek poškodil. Právě životnost je tedy další z pozitivních vlastností, které tento materiál má.

Důraz na ekologii

Neopomíjejme ani fakt, že korek je materiál, který můžeme označit jako dokonale ekologický. V první řadě proto, že se dá nejenom bez potíží recyklovat – tedy znovu použít i na jiné výrobky, tak je materiálem, u kterého není ani problém to, aby se v přírodě rozložil. Vše doplňuje také způsob jeho získávání, který je také maximálně ekologický. Proč? Když se korek, který je využívaný na výrobu bot získává, je používána jenom povrchová vrstva stromu, která se označuje jako borka. Ta vzniká zhruba ve chvíli, kdy má daný strom věk 9 – 14 let. Tato vrstva je následně seškrábána, což nijak neublíží ani samotnému stromu, stejně jako ten nemusí být kvůli tomu pokácen. Dál roste, i když my jako lidé můžeme využívat věci, které jsou z něho vyrobené.

A co je pozitivem, které jsme si nechali na konec? Je to rozhodně i vzhled korkových bot. Pokud chcete být skutečně originální a chcete mít boty, které zaujmou na první pohled, je právě korek dalším důvodem, proč se touto cestou vydat. A je jedno, zda hledáte boty pánské, dámské, nebo pokud hledáte třeba i dětské modely, které se také vyrábějí.

3. Jaké-výrobky-jsou-hitem