Domů Krása a kosmetika Dokonalé obočí na dosah

Dokonalé obočí na dosah

Jestli něco kraluje beauty trendům v posledních letech, tak přirozeně vypadající husté obočí. I díky tomu trh doslova zaplavily produkty určené právě pro péči o něj. Víte, co si z jejich množství vybrat? Jsme tu, abychom vám pomohli!

Perfektní brows – kde začít?

Mít bezchybné obočí – cíl, jehož cesta pro každého bude vypadat trochu jinak. Nejdříve si definujte, čeho chcete dosáhnout, teprve poté můžete určit, jaké produkty vám budou nejlépe vyhovovat pro dosažení požadovaného vzhledu.

Základem dokonalého obočí je v každém případě jeho precizní a lichotivý tvar. A to bez ohledu na to, zda se to vaše stalo obětí nadměrného vytrhávání nebo je přirozeně divoké. Jestli si na to sami netroufáte, obraťte se na profesionály. Litovat nebudete!

Proč obočí upravovat?

Obočí je považováno za náš nejdůležitější rys obličeje – pomáhá ho tvarovat, zvýrazňuje naše oči a vyjadřuje naše emoce. Díky pravidelné péči o něj budete působit upraveněji a budete si moci také dovolit používat méně make-upu.

  • Vypadejte mladistvěji

Správně vytvarované a vyplněné obočí obličej pozvedne, zvětší oči a vykouzlí mladistvější vzhled! Jako takový tajný lék proti stárnutí.

  • Orámujte oči

Když je bezchybné, dokáže orámovat a zploštit oči. Naopak nesprávný tvar může mít za následek, že budete vypadat unaveně, staře nebo naštvaně…a to určitě nechcete!

  • Vyvážení obličeje a korekce asymetrie

Nesymetrické obočí může často narušit rovnováhu obličeje a zcela změnit váš výraz. Nepodceňujte schopnost krásného obočí vytvořit celkově upravený vzhled. Může pomoci odvést pozornost od nedostatků a často umožňuje vypadat přirozeně svěže.

Čtyři kroky k dokonalému obočí

  1. Kartáčujte

Začněte s kartáčkem na obočí a definujte jeho tvar. Pak můžete začít lehce vyplňovat řídká místa, abyste vytvořili plnější obočí se strukturovanějším tvarem.

  1. Aplikujte tužku na obočí nebo vosk

Pro dosažení nejlepších výsledků začněte u vnitřního koutku obočí a nejblíže ke kořeni nosu a krátkými čárkovitými pohyby směrem nahoru vyplňte prázdná místa. Pokračujte tím, že špičkou tužky definujete oblouk obočí, čímž vytvoříte ostřejší a pozvednutý vzhled. Podle potřeby dále zvyšujte intenzitu.

Kvalitní složení a vhodná pigmentace jsou základ. Pokud preferujete tužky, dbejte na to, aby byla vždy ostře ořezaná pro extrémně přesnou aplikaci barvy. Zároveň tak nebude zanechávat žádné voskové zbytky.

  1. Naneste gel na obočí

Chcete dokonalé obloučky, které vydrží po celý den? Nezapomeňte nanést gel na obočí pro jeho větší objem, výživu a ochranu před lámáním. Zanechá vaše brows přirozené lesklé a navíc je zkrotí přesně tak, jak potřebujete.

  1. Vitamínový boost

Sníte o obočí ještě hustším? Růstová séra a oleje na obočí jsou ideálními pomocníky. Přes noc se postarají o hloubkovou hydrataci a výživu chloupků. A na jaké složky byste se měli obzvlášť zaměřit? Je to hlavně ricinový olej, kyselina hyaluronová a vitamin E – ty s křehkým a suchým obočím dokáží zázraky!

Úprava obočí se v průběhu let dostává stále více do popředí zájmu. Je tak na čase vybavit svou kosmetickou taštičku sadou, které bude vaše ho bude hýčkat, a díky kterým bude vaše obočí během chvilky vypadat jako ze škatulky!

Pouštíte se do úpravy obočí sami, nebo se raději svěříte do rukou estetistů?

Musíte si přečíst