Domů Domácnost Zahrada a květiny Kde koupit semínka pro jarní sázení

Kde koupit semínka pro jarní sázení
Semínka můžeme buď koupit, nebo si je obstarat sami, protože některé rostliny nám po odkvětu, nebo v květu, dají svá semínka a my je tak můžeme využít k dalšímu množení rostlinek. Mezi takové patří například macešky, které dávají semínka z odkvetlých květů a my máme možnost je použít k výsadbě.

Koupit semena se ale dají samozřejmě v zahradnictví, kde prodávají rostliny a zahradnické potřeby. Většinou všude jsou semena k dostání, horší to je tehdy, sháníte-li semena, která se dají sehnat málokde. Semínka například rajčat, mrkve a hrášku budete moci sehnat velmi snadno. Horší to bude například se semeny korejské jedle a podobně.

Semínka nemají jen v zahradnictvích, ale dokonce i v supermarketech, jako je například Kaufland, nebo Lidl, ale také v hobby marketech jako je například Obi, nebo Baumax. K dostání bývají i v některých drogeriích.

Pokud sháníte semena, jež se dají sehnat velice obtížně, vyzkoušejte k hledání internet. Kde byste mohli být v hledání úspěšní je například na www.heureka.cz, kde zároveň zjistíte, jaká semena jsou pro vás nejlevnější a u koho nakoupit, abyste ušetřili.

Semena se dají sehnat i na www.mimibazar.cz, kde je také velké množství semen, které si můžete objednat, stačí do vyhledávače zadat, co zrovna hledáte. Toužíte-li po semenech zahraničních, které u nás jen těžko seženete, je třeba navštívit i zahraniční servery.

Pokud budete hledat na www.amazon.de, najdete zde srovnání cen semínek, stejně, jako nabízí naše heureka. V Polsku pak na www.ceneo.pl i zde najdete ceny semen od nejnižších, po největší. Díky tomu tak můžete opět ušetřit a nakoupit nejlevnější možný produkt.

Semena se také dají sehnat přímo od pěstitelů. Pokud se vám líbí něco u někoho na zahrádce, tak se zeptejte odkud to má a kde se dají sehnat semena. Určitě vám rád a ochotně poradí.
Musíte si přečíst