Léto se blíží, a pokud nemáte stále vybranou dovolenou, je rozhodně ideální doba k tomu, podívat se, jaké zájezdy jsou v tuto sezonu nejoblíbenější. Rozhodně to jsou vzdálenější destinace, ale rozhodně ne natolik, abychom museli trávit několik dlouhých hodin v letadle. Ideální volbou je jistě dovolená Turecko, kam se lze pohodlně podívat z tuzemských letišť, a navštívit tak lokality a hotely, které plně uspokojí požadavky náročného evropského turisty. A kam vyrazit konkrétně? My to víme!

Nejvíce láká Turecká riviéra – nejvyhlášenější oblast celé země

Chcete-li se stále držet vyhledávaných trendů, rozhodně zvolte tuto oblast. A to už kvůli její jižnější poloze, která má pozitivní vliv nejenom na teplotu moře, ale samozřejmě i teplotu vzduchu. Není tak třeba mít obavu vyrazit na začátku, či na konci sezony. Celá oblast je poté charakteristická tím, že je ohraničena dvěma největšími středisky, kterými jsou Alanya a Antalya. A jelikož si jsou obě tato města podobná názvem, jsou si podobná i svou charakteristikou. Čeká vás zde totiž bohatý noční život, desítky hotelů různých kategorií a kvalit, a samozřejmě dlouhé písčité pláže, které jsou umývány dokonale průzračným mořem. Zkrátka ráj pro toho, kdo si chce užít dovolenou, na kterou nezapomenete.

Poznejte zajímavou historii, ale i místní obyvatele

Čím vás však Turecko a tyto dvě zmíněná místa okouzlí? Rozhodně i svou zajímavou kulturou. Tu nejlépe nasajete na místním trhu, kde je charakteristické i několikaminutové smlouvání o každou zakoupenou věc. Stejně tak ale poznáte kulturu třeba z historických památek. Zamíříte-li do střediska Alanya, uchvátí vás třeba jeho dominanta, a to hrad, který se nad ní tyčí. A mimochodem, právě z něho je krásný výhled na nejvyhlášenější pláž celé oblasti – na pláž Kleopatra. To vše zkrátka přináší tato zemně, a pokud ani vy nechcete sedět doma, zmíněné typy jsou rozhodně ideální cestou, jakým směrem směřovat výběr vaší letošní dovolené.

Zdroj fotky: Tureckoletecky.cz