Ke správném životnímu stylu patří i dostatečný pohyb. Pokud chcete udělat něco se svým zdravím, je dobré si pravidelně chodit zaběhat. Co si ale vzít na sebe, aby vám nebyla zima a na druhou stranu jste se cítili maximálně komfortně?

Dejte si pozor na počasí

Běhání je ideální sportovní činností, díky níž si dokonale protáhnete celé tělo a postupně si zlepšíte fyzičku. Výhodou je, že běhat se dá prakticky v jakémkoliv ročním období. Je ale vždy nutné sledovat, jaké je venku počasí.

Funkční trička jsou nejlepším řešením

Zejména v chladnějším období byste neměli podcenit kvalitní oblečení. Základem je pravidlo, že oblečení na běh má být vyrobené z materiálu, který je prodyšný. To znamená, že se ani při delším běhu zbytečně nepotíte, dochází totiž k přirozenému odvádění potu. Při běhání třeba na podzim se vám pak nestane, že byste kvůli tomu nastydli. Funkční oblečení je základem výbavy každého běžce. Materiál by měl být navíc lehký a ideálně také antibakteriální.

Hodí se i polokošile

Pro občasné sportování je samozřejmě možné si vzít klasické oblečení, jako jsou třeba dámská trička s potiskem, ke škodě rozhodně není ani pohodlná dámská polokošile, kterou si v případě přehřátí můžete kdykoliv rozepnout, aby pokožka mohla dýchat. Vždy je ale lepší si pořídit speciální trička na běhání, která jsou uzpůsobená zvýšené fyzické aktivitě.

Jak je to s obuví?

Důležitou součástí je i obuv. Běžecké boty musí mít uzpůsobenou podrážku a vnitřní vystýlku tak, aby při kontaktu obuvi a chodidel se zemí nedocházelo k příliš velkým otřesům. Nohy vás pak tolik nebolí a běh je mnohem příjemnější. Další zásadou je fakt, že chodidla musejí být v obuvi pevně ukotvena. Zabrání se tak případnému způsobení výronu a dalších úrazů.

Výběr vhodného oblečení na běhání i další sportovní aktivity rozhodně nepodceňujte. Mohlo by vás to stát zdraví.