Domů Ostatní Jak funguje půjčování aut

Jak funguje půjčování aut

Půjčovny aut navštěvuje stále více lidí. Půjčují si drahé vozy pro slavnostní příležitosti, spolehlivá auta na dlouhé cesty na dovolenou nebo dodávky na stěhování. Přesto spousta Čechů stále nemá tušení, jak takové půjčení funguje. Pojďme si to přiblížit.

1. Vypátrejte půjčovnu

Prvním krokem při půjčení auta je vyhledat správnou autopůjčovnu. Můžete vybírat přímo podle vozu, který hledáte, ale většina půjčoven má nabídku natolik komplexní, že si stejně vyberete. Proto doporučujeme vybírat spíš firmu a auto zvolit až podle toho, jakou má společnost nabídku.

Jak poznáte dobrou autopůjčovnu?

Bezkonkurenční ceny. Dobrá půjčovna aut nemusí oškubávat své zákazníky. Například firma Taggart dokonce garantuje, že pokud u konkurence najdete stejný vůz k půjčení levněji, dostanete hned lepší nabídku. To je férové jednání.

Nové vozy. Ve zmiňovaném Taggartu je průměrný věk aut na dlouhodobý pronájem 9 měsíců a auta mají najeto průměrně 18 000 km. S novým nebo zánovním vozem se nebudete bát odjet daleko do zahraničí.

Žádné náklady. Auto vás bude stát jen to, co zaplatíte za půjčení. Půjčovna sama zařizuje údržbu, provoz a pojištění. Pokud si zaplatíte neomezený počet km, hradí dokonce i benzin.

Rychlost. Dobré znamení je, když vám půjčovna aut nabídne, že přistaví vůz zdarma ještě tentýž den.

2. Vyberte auto

Záleží na tom, pro jakou příležitost vůz hledáte. Pokud se budete stěhovat, nic jiného než dodávku nedoporučujeme. Jestliže chcete spolehlivé auto, se kterým pojedete do zahraničí na dovolenou, bude se hodit něco s nízkou spotřebou (pokud si nezaplatíte neomezenou spotřebu). V dobré autopůjčovně vám rádi poradí, ve své nabídce se vyznají.

Případně je možné domluvit si zapůjčení doplňkových předmětů – od dětských autosedaček, přes navigace až k nosičům apod.

3. Domluvte si vyzvednutí

K převzetí vozu většinou stačí jen občanský průkaz, řidičský průkaz a finanční hotovost (záloha). Možná vám bude nabídnuta ještě zkušební jízda před převzetím. Rozhodně si vůz pořádně zkontrolujte, v jakém stavu jej přebíráte. A tím je auto vaše.

Musíte si přečíst