Taky vás při pohledu do zrcadla často napadá myšlenka, že už to není to, co bývalo?  Máte plnou koupelnu drahých krémů proti vráskám, které nefungují?  Další variantou může být botox.

Botox je látka, která uvolňuje svalové křeče. V minulosti byl botox v lékařství hojně užíván k léčbě třesu a svalových křečí. V dnešní době je účinným prostředkem, jak si poradit s vráskami.  Pro kosmetické účely se botox používá více než deset let, je bezpečný a pokud se svěříte do rukou odborníka, jsou vedlejší účinky mizivé.

Botox je přírodní protein, který uvolní právě ty svaly, které způsobují vrásky. Díky uvolněným svalům vrásky zmizí a obličej vypadá mladší.

Tenkou jehlou se botox aplikuje přímo do svalu, dojde k přerušení nervosvalového vzruchu a vrásky zmizí. Zákrok je zcela bezbolestný a netrvá déle než deset minut.  Zákrok se provádí bez anestezie a ambulantně. Asi 4 hodiny po aplikaci byste si neměli lehat, jinak hrozí, že botox steče někam jinam. Čerstvě ošetřené místo neškrábejte, netřete a zbytečně nemačkejte. Zhruba týden po ošetření nechoďte na kosmetiku, do solária nebo na masáže.

Účinek botoxu zpozorujete nejpozději do dvou týdnů od aplikace a vydrží asi 4 měsíce. Na botox byste měli chodit maximálně třikrát do roka.

Zákrok by měl provést jen odborný lékař, který ví, kam a jaké množství botoxu použít.  Botoxové injekce byste měli vynechat v těhotenství nebo době kojení. Vyhnout by se botoxovým injekcím měly také osoby s nervovou poruchou, poruchou srážlivosti krve nebo ti, kteří zrovna berou antibiotika nebo léky na srdeční arytmii.

Botox se používá k vyhlazení vrásek zejména na čele, u kořene nosu, na krku nebo ve vnějších koutcích očí.  Botoxovými injekcemi můžete zmírnit nebo se zcela zbavit mimických vrásek. Také se používá na některé vrásky na krku nebo zvedá koutky úst.

Botoxové injekce mají své zastánce, ale také řadu odpůrců, kteří straší nepovedenými aplikacemi a následním zohavením obličeje. Aplikace botoxové injekce vyžaduje znalost anatomie a měla by být prováděna jen ve specializovaných lékařských centrech. Před zákrokem s poptejte na reference dané kliniky nebo lékaře, snížíte tak riziko, že zákrok nesplní vaše očekávání.

Zdroj obrázku: www.sxc.hu