Domů Ostatní Kde koupit stylový obojek pro vašeho pejska?

Kde koupit stylový obojek pro vašeho pejska?

Současný trh nabízí nepřeberné množství obojků pro psy. Najít stylový obojek pro vašeho čtyřnohého miláčka může být složitější než nakupování nových šatů. A to už je co říci. Vybírat můžete z pestré škály barev, vzorů, stylů, tvarů a materiálů. Každému pejskovi sluší něco jiného. V následujících řádcích vám prozradíme, jak a kde koupit kvalitní obojek.

Velmi důležitým parametrem je velikosti a hmotnost obojku. Chovatelé psů velkých plemen by měli sáhnout po těžších a širších obojcích, kdežto majitelé menších mazlíčků by měli zvolit lehčí obojky. Pro štěňátka jsou určené jemné nylonové, případně kožené obojky. Dále se zaměřte na obvod obojku, aby nesklouzával či naopak neškrtil. Optimální obvod poznáte tak, že mezi krk a obojek vložíte bez problémů dva prsty.

Nylonové obojky

Velké popularitě se mezi chovateli těší moderní nylonové obojky, jež se dají namočit i prát v pračce. Nylonové obojky jsou k dostání v mnoha barvách, vzorech a velikostech. Na trhu s psími potřebami se do popředí dostává australská značka Red Dingo, v jejíž produktové portfolio zahrnuje právě obojky z nylonu. Red Dingo obojky pro psy jsou charakteristické vysokou pevností a dlouhou životností.

Reflexní obojky na noční procházky

Venčíte svého mazlíčka v brzkých ranních či v pozdních večerních hodinách, když je venku tma? Bojíte se, že se pejsek zatoulá? V takovém případě byste měla brát v potaz reflexní obojky, přičemž některé dokonce blikají. Nespornou výhodou je, že díky reflexnímu obojku vašeho pejska snadno zahlédne řidič na silnici. A pokud se ráda procházíte po louce, uvidíte, kde se zrovna vaše psí šelma pohybuje.

Arzenál psích potřeb uzavírají vodítka pro psy. Spousta výrobců nabízí obojky a vodítka ve stejném provedení. Na vycházce budete stylová jak vy, tak i váš pejsek.

Musíte si přečíst