Rodiče prvňáčků si často lámou hlavu s výběrem ideální aktovky. Samozřejmě se najdou maminky, které chtějí pořídit moderní a přitom praktický studentský batoh. V obou případech musí produkt dokonale sedět a splňovat prvky komfortu i designu.

Jak je to s batohem pro prvňáčka?

Je naprosto jisté, že si dítě nemůže vybírat batoh samo, protože se řídí jeho vzhledem. Jenže to není to stěžejní kritérium. Školní aktovka pro prvňáčka musí padnout jako ulitá. V tomto ohledu hraje prim anatomické tvarování zad, které doslova obepíná zakřivení páteře. Samozřejmostí jsou polstrované opory. Rodiče by si měli uvědomit, že správné anatomické tvarování zajistí přirozené držení těla. Klíčová je i délka popruhů. Jejich nastavení by mělo být naprosto detailní a popruhy musí být na ramenou polstrované. Stabilitu batohu zajišťuje hrudní či bederní pás.

Přehled hraje prim

Trendy školní batohy pro malé děti musí být uspořádány přehledně. Když mají děti na batohu příliš mnoho kapsiček,  zpomaluje je to při hledání věcí. Potom děti neví, kde si věci uložily. Nejen školní batohy pro 2. stupeň mají část na svačinu a oddělenou kapsu na učení. Tato přepážka zajistí, aby se od jídla neumazaly sešity a učebnice. Trefou do černého jsou snadný přístup, nízká hmotnost a bezpečnostní prvky.

Studentský batoh

S výběrem batohu pro starší děti je to také složité. Nesmíme zapomínat, že mají mnohem více učebnic a pomůcek. Nutností je opět kvalitní zádový systém, anatomicky tvarované popruhy, dostatečná velikost. Studentský batoh často slouží k přenášení notebooku, proto je ideální kapsa proti pohybu notebooku.

Kde nakoupit?

Hledáte-li nejlepší řešení pro vaše děti, poohlédněte se po školním batohu Stil! V hlavní roli jsou kvalitní provedení, nízká hmotnost, moderní designy a také možnost zakoupit aktovku z produktové řady Stil zahrnující i penál, box na svačinu, zástěrku, peněženku a další praktické příslušenství ve stejném designu, bez kterého se váš potomek neobejde!